logo

Oltu Taşı İşlemeciliğinde Nano Teknoloji Kullanılacak

“Tuzu azaltıyorum, başarıyı yakalıyorum” sloganı ile farkındalık oluşturmak amacıyla Erzurum Spor Lisesi’nde tuzun zararları konulu etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen etkinlik Spor Lisesi Salonunda yapıldı. Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Uçar, Erzurum Spor Lisesi Müdürü Vedat Karslı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Tuzun zararları ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlendi. Etkinlik Erzurum’da 12 okulda düzenlendi. Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak yaptığı konuşmasında, “Tuzun zararları saymakla bitmiyor. Belli yaşlardan sonra tuz kullanımı artında beraberinde de bir takım sıkıntıları da getiriyor. Siz yaşlardaki gençler tuzu ne kadar az tüketebilirseniz o kadar sağlıklı yaşam sürersiniz, hele hele yemeklerde veya çorbalarda daha tadına bakmadan tuz dökmek ileriki yaşlarda sıkıntılara neden olur.” dedi.
Uzman Diyetisyen F. Figen Karahan’da, Erzurum Spor Lisesi’nde 150 öğrencinin bulunduğu ortamda slayt gösteriyle tuzun vücutta yaptığı tahribatları anlattı.
Karahan, “Tuz vücutta kan basıncının artmasını tetikler, hele hele siz yaşlarda bilinçsizce kullanılan tuz tüketimi ileriki yaşlarda önemli bir hastalık olarak kemik erimesi yapıyor. Ne kadar az tuz kullanımı yapılırsa vücut kendini o kadar rahat hisseder. Tuz kullanmak isteniyorsa iyotlu tuz tercih edilmeli.” dedi.
Erzurum Spor Lisesi’nde bir başka spor dalı olan okçuluk eğitimi alan öğrenciler Vali Altıparmak’a hedef tahtasında ok attırdılar. Vali Altıparmak’a okçuluk öğretmeni yardımıyla oku yaya taktı ve atış yaptı. Okul dışında vali ve öğretmenler toplu hatıra resmi çekildiler.

PROGRAM (ŞAHAP GÜRLER/ERZURUM-İHA)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

bahis siteleri