logo

18 Haziran 2018

OLTU’DA HASTANE MAĞDURİYETİ

oltu-devlet-hastanesi-52359_b

 

Oltu’da bulunan 100 yataklı Devlet Hastanesinin,  hastanede ilgili birimler olduğu halde  Erzurum’a hasta sevk  ettiği ve bu durumun vatandaşı mağdur ettiği iddia edildi.

Oltu’da ikamet eden emekli öğretmen Cavit Aktaş, yaşadığı mağduriyeti Kentvizyon Haber’e anlattı

Aktaş,  hastanede tüm branşlar olmasına rağmen hastaların yaklaşık 150 kilometrelik mesafede bulunan Erzurum’a yönlendirildiğini,  bu durumunda vatandaşı ve hastaları mağdur ettiğini ifade etti.

İlçede her ay onlarca vatandaşın Erzurum’a sev edildiğini iddia eden Aktaş, ‘’ Oltu’da büyük çaplı bir hastane hizmete açılınca çok mutlu olduk. Köyler ve yakın ilçelerin bu hastaneden yararlanacağını düşündük. Ancak hastanede hemen her branştan servis ve doktor olmasına karşın hastalar yüzeysel bahanelerle Erzurum’a gönderiliyor.   Bu olayı bizzat yaşayan biri olarak 95 yaşındaki babamı Nöroloji bölümüne götürdüm oradan Erzurum’a ambulansla sevk ettiler.  Yollarda durumu daha çok ağırlaştı. Oysa Oltu’da o bölümde yatarak tedavi imkanı ve doktorda bulunuyordu. Madem o doktorlar ve hastane yetersiz ilçemizde niçin hizmet veriyorlar. Bu gibi olumsuzluklar hükümetin yaptığı güzel çalışmalara gölge düşürüyor. Sağlık Bakanlığı ve il Müdürlüğü bu konuda araştırma yapmalı,  soruna çözüm bulmalıdır. Bu olumsuzluk ilçedeki hastanenin ulaşım sektörüyle iş birliği içerisinde olduğu yönünde asılsız spekülasyonlara ve şaibelere yol açıyor. Mağduriyetimiz bir an önce giderilmelidir. Sağlık Eski Bakanımız Sayın Recep Akdağ bu konuya el atmalıdır’’ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

bahis siteleri