logo

OLTU’DA SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI…

 

 

ooltuOltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin’in başkanlığında ilçe seçim güvenliği toplantısı yapıldı. 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi bir dizikarar alındı.
Oltu Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Kaymakam Zengin’in başkanlık yaptığı toplantıda; ilçede faaliyet gösteren siyasi parti temsilcilerinden Ak Parti İlçe Başkanı A.Efdal Gülcü, MHP İlçe Başkanı Mehmet Coşkun, CHP İlçe Başkanı Asım Özcan, BBP İlçe Başkanı Hikmet Dağ, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Kuruçay, İlçe Jandarma Komutanı Adnan Arabul ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Gazi Atmaca hazır bulundu.
Toplantıda 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin huzur ve güven içerisinde yapılması için yapılması gereken düzenleme ve önlemler değerlendirildi.
Kaymakam Mehmet Gökhan Zengin, seçim çalışmaları esnasında Oltu’nun örnek bir seçim süreci geçirmesine yönelik temennilerini dile getirerek “1 Kasım seçimlerinin ülkemize, ilçemize ve siyasi partilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Toplantıda alınana kararlar şöyle;
“Propaganda amaçlı kullanılacak araçlardan hafta içi herhangi bir sesli ve müzikli yayın yapılamayacak. Sadece hafta sonu 10.00 ila 18.00 saatleri arası hoparlör ve müzikli yayın yapılabilecek. Siyasi partiler tarafından kullanılan araçların plaka kısımlarına süsleme yapılmayacak ve isim vb. şeyler yapıştırılarak plaka kısımları kapatılmayacaktır. Yine miting yapacak siyasi partiler miting gününden bir gün önce sesli ve müzikli propaganda yapabilecekler. Köylere yönelik yapılacak seçim çalışmalarında sesli ve müzikli propaganda araçları köye giriş ve çıkış esnasında yayın yapabilecekler. Caddeleri kapatacak şekilde bir süsleme yapılamayacak. Seçim irtibat büroları ve parti binalarında süsleme yapılabilecek. Kurulacak stantlarda sesli ve müzikli yayın yapılamayacak. Seçim çalışmaları için ilçeye gelecek siyasi parti adayları konusunda ilçe siyasi parti teşkilatları jandarma ve emniyet yetkililerini bilgilendirecek. Siyasi partilere ait ilan,Reklam ve bayraklar parti binaları ve seçim irtibat büroları önündeki kaldırımları taşmayacak şekilde asılacak. Siyasi partiler tarafından kullanılan araçların plaka kısımlarına süsleme yapılmayacak ve isim vb. şeyler yapıştırılarak plaka kısımları kapatılmayacaktır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

bahis siteleri