logo

21 Mayıs 2016

Önce Süt Sonra Bisiklet Dağıttılar

ÖNCE SÜT SONRA BİSİKLET DAĞITTILAR (DOĞA ALCA/ERZURUM-İHA)

 

Erzurum’da sağlıklı yaşam kapsamında öğrencilere 5 ton organik süt ve bin 207 adet bisiklet dağıtımı yapıldı.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere ücretsiz 5 ton organik süt dağıtımı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar kurulan stantta öğrencilere ve vatandaşlara organik süt dağıttı. Çocuklara sütün önemi anlatıldığı dağıtımda, her gün 2 bardak süt içmeleri tavsiye edildi.
ÖNCE SÜT SONRA BİSİKLET DAĞITILDI
Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında, Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce de bin 207 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.
Yakutiye kent meydanındaki bisiklet dağıtım törenine Erzurum Vali Yardımcısı Ayhan Terzi, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Halk Sağlığı Müdürü Mahmut Uçar, İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, Palandöken Kaymakamı Gürbüz Karakuş ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Halk Sağlığı Müdürü Mahmut Uçar, obezite sorununa dikkat çekti. Amaçlarının çocuklara bisikleti teşvik etmek olduğunu söyleyen Uçar, “Bisikletin alternatif bir ulaşım aracı olarak kullanıldığı ülkelerde, obezitenin çok daha az görüldüğü ve yaşam kalitesinin yüksek olduğunu görüyoruz” dedi.
Toplamda bin 207 bisiklet dağıtıldığını ifade eden Mahmut Uçar, “Sağlıklık nesiller yetiştirmek adına öğrencilerimize bisiklet desteği sağlamaktayız. Bu bağlamda 2016 yılında 825, 2016 yılının Nisan ayı içerisinde 947 bisiklet dağıtımı gerçekleştirdik. Bugün de 1207 bisikleti öğrencilerimizle buluşturuyoruz” diye konuştu.
Kent merkezi ve ilçelerdeki öğrenciler için getirilen bisikletler törenin ardından ilgili okul müdürlerine teslim edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 535395323d13cb9c • 2019-11-13 20:44:20 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.