logo

18 Ağustos 2014

ONLAR ARIZALI MİLLETVEKİLİ !

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP’de tartışmalar durmak bilmiyor. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın, yönetimin seçimlerde başarısız olduğunu söyleyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet eden Emine Ülker Tarhan, Nur Serter, Birgül Ayman Güler, Dilek Akagün Yılmaz, Süheyl Batum ve İsa Gök’e söylediği sözlerle yine çok konuşulacak.

CHP’Lİ AKAR: ONLAR ARIZALI MİLLETVEKİLİ, YERLERİ CHP DEĞİL

Kocaeli’de yayın yapan Bizim Kocaeli gazetesine konuşan CHP’li Haydar Akar, istifa çağrısı yapan milletvekillerini "arızalı milletvekili" olarak niteleyerek şunları söyledi, "Onlar arızalı milletvekilleri. CHP’de bahsedildiği gibi bir parti içi bir tartışma olduğunu düşünmüyorum. Ben o milletvekillerinin yerinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğuna  inanmıyorum zaten. Dolayısıyla 5 milletvekilinin girişimine sıcak bakmıyorum. İmza vermem."

KAPLAN: DİSİPLİN İŞLETİLMELİ

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, 6 milletvekilinin cezalandırılması gerektiğini savunarak "İmza verilecek bir tavır yok burada. Bu arkadaşlar çatı adaya destek vermediler ve çatı aday için çalışmadılar. Destek vermeyen ve çalışmayan kişiler, ‘Genel başkan istifa etsin’ diye ortaya çıkıyor. Parti aday gösterdi karşı çıktılar, başka aday gösterilseydi ona da karşı çıkacaklardı. Parti içindeki ciddiyetsiz tavırlar ve disiplinsizliğin önüne geçilmeli bence. Her seçimden sonra şu istifa etsin bu istifa etsin diye ortaya çıkıyor birileri. Partinin merkez organları bu disiplinsizliğe müdahale etmeli. Parti içindeki ciddiyetsiz tavırların cezalandırılması lazım." diye konuştu.

CHP PM ÜYESİ AKDOĞAN: YAPTIKLARI SORUMSUZLUK

CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, twitter hesabından yaptığı açıklamada AKP’nin parçalanma arefesinde olduğunu hatırlatarak parti içinde tartışma çıkaranları sorumsuzlukla suçladı. Akdoğan, "Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz" derler… Sn vekiller, siz bu tarlanın yerini bile tarif edemezsiniz, harman kim siz kim?" diye konuştu.

CHP’li Akdoğan yazdığı başka bir tweette ise Kılıçdaroğlu’na desteğini yineleyerek, "Halkı hor, kerameti kendinden menkul gören zihniyet yine köşelerinden partimizi dizayn etmeye çalışıyor. Bunlar "halka inelim"ciler… CHP daha da yenileşecek, söylemleriyle sola yönelecek, kadrolarıyla herkesi kucaklayacak… Değişimin önündeki engellerden kurtulacak. Onurlu geçmişimize sahip çıkacağız. Karaoğlan’ın, Aslan Sosyaldemokrat’ın mirasını omuzlarda taşıyacağız." şeklinde konuştu.

Odatv.com

Kaynak: odatv.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

bahis siteleri