logo

ORHAN DELİGÖZ: “AK İKTİDAR GENÇLERİ ÖNEMSİYOR”

 

orkAk Parti Erzurum Milletvekili adayı Orhan Deligöz, seçim çalışmalarını Palandökenilçesinde devam ettirdi.
Palandöken İlçesi 2. Marketlerde esnaf ziyareti ile başlayan Deligöz, halkın istek ve taleplerini dinledi. Esnaf ziyaretinde Tur şirketleri toplu bir otopark yapılması isteğinde bulundu. New City mağdurları içinde TOKİ işbirliği içinde yeni evler yapılacağı müjdesini veren Deligöz, Palandöken ilçesinde bulunan Forum AVM’ye geçip esnaf ziyareti yaptı. Orhan Deligöz ardından Kayakyolu’na geçen Orhan Deligöz kahvede gençlerle sohbet etti ve Nenehatun mahalle/ köy halkı ile bir araya gelerek, istek ve temennileri dinledi.
Yaptığı gezi ve sohbetlere 1 Kasım seçimleri ve AK Parti Seçim Beyannamesi’ni anlatan Deligöz, özellikle gençlere yönelik beyannamede yer alan bigileri aktardı.
GENÇLER GELECEĞİMİZ
Askere giden gençlerin sigortalı sayılması ve sembolik düzeydeki ücretlerinin artırılacağı konusunu AK parti Seçim Beyannamesinde yer aldığını hatırlatan Deligöz, Er ve erbaşlarınaskerlik süresince sigortalı sayılarak, primlerinin devlet tarafından ödenmesi için çalışma yapılacağını söyledi. İŞKUR kanalıyla iş arayan üniversite mezunları için işsizlik maaşı benzeri bir projenin öngörüldüğünü anlatan Deligöz, “Bu proje ile hem genç işsizlik rakamları aşağı çekilecek hem de üniversite mezunları mağdur edilmeyecek. Kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya alınacağını Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, müjdeyi vermişti. İnşallah 1 Kasım seçimi sonrasında bu konudaki işlemler hızla tamamlanacaktır. Yine İŞ-KUR bünyesinde ’Her evde bir sigortalı olacak’ sloganı ile proje başlatılacak. Bu kapsamda, İŞKUR’a başvuruda bulunanlardan öncelik olarak sigortası bulunmayan ailelerden bireylerin tercih edilecek. Bu güne kadar 9 ay işsizlik maaşı ödenirken, bu süre uzatılacak, yani İşsizlik maaşı alma şartlarının kolaylaştırılacak, maaştan yararlanma süresinin uzatılacak” diye konuştu
BÖLGE TURİZMİNE BÜYÜK KATKI YAPILDI
Hasankale yolu üzerinde hizmete yeni açılan Lalezar Termal Tesislerinin açılışına katılan Orhan Deligöz yaptığı konuşmada bölgede bu ve buna benzer tesinin açılması gerektiğini belirterek, son yıllarda başta Erzurum olmak üzere bölgede turizm yatırımlarının gerçekleştirildiğini hatırlattı. AK Parti iktidarı döneminde bölge turizmine büyük yatırımlar gerçekleştirildiğini dile getiren Orhan Deligöz, “İstikrarın hakim olduğu 13 yıllık dönemde Erzurum turizm alanında gerekli destek ve yatırımları aldı. 2011 Kış Olimpiyatları başta olmak üzere özellikle Kış Turizmi ve Kış sporlarına yönelik bir çok tesis yapılarak, bölgemizde uluslar arası spor müsabakalarının yapılması sağlandı. Tabiiki bu tür organizasyonlarda yabancı turistlere iyi tanıtım ve kaliteli hizmet sunmak içinde bugün açılışını yaptığımız Termal Tesisi gibi özel müteşebbislerin yapacağı yatırımlarda gerekmektedir. Zaten bu tür yatırımlarda Devlet bölge için gerekli alt yapı, arsa ve vergi desteğinde bulunmaktadır” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

bahis siteleri