logo

ORTADOĞU-IŞİD-TÜRKİYE


admin
kentvizyonhaber@gmail.com

 

nevzat_ozpeker_

Değerli okurlarım, bir önceki yazımda Tezkere ile ilgili yazmış; yaşanacak süreyi tamamıyla olmasa da aktarmaya çalışmıştım.

Naçizane yazılarımı ve analizlerimi hiçbir zaman iktidara muhalefet yapmak için veya AKP’ye nazire olsun diye yazmam. Çünkü bunun bana kazandıracağı hiçbir şey olamaz.

Emperyalist gücün ortakları ile birlikte senaryosunu yazıp uygulamaya koyduğu Uzakdoğu, Ortadoğu, Afrika düzenlemesinin bir parçası doğrudan Türkiye’yi ilgilendiren dörtlü Kürdistan projesidir.

Bölgede çıkarlarını sürdürebilmek için İsrail Devleti’nin yanına koyacağı bir ikinci uydu devletle daha güçlü ve daha yüksek manevra kabiliyeti olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti bir çadır devleti değildir, elbette karşı manevralarını yapmakta ancak basiretsiz, bilgisiz, doğru analiz yetenekleri olmayan yönetimin eksiklerini gideremez hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Cümlelerimin içeriğinde açıkça anlatamadığım bazı konuları arif olanlar, anlaması gereken şekilde anlayacaklardır.

Arap baharı bölgede yazın gelmesini sağladı mı, Arap baharıyla bölgede Demokrasi geldi mi, Arap baharı ile ancak ilgili ülkelerde firavanlar değişti.

Arap baharı ile Irak, İran, Libya, Mısır, Suriye gibi ülkelerle Yüz yıldır sağlamaya çalıştığımız dostluk bağları da koptu.

O ülkelere artık Türk Vatandaşları artık turist olarak bile gidemiyor.

Yazımı uzun tutup, insanların kafalarını karıştırmak istemiyorum.

Özellikle bölgede, dünyada konjöktür değişiyor, hatadan dönmek felaket değildir.

Gerek istihbaratımız, gerek güvenlik ve kolluk kuvvetlerimiz gerekiyorsa özel güvenlik birimleri bile devletimizin organizasyonu ile birlikte çalışmalılar.

Bu zor dönem güçlükle de olsa atlanacaktır. İktidar uğruna bu ülkeyi tehlikeye atmamak gerekir. Saygılarımla

 

NEVZAT ÖZPEKER

                                                                                                                                              

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Merak ediyorum…

  20 Eylül 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Annelere saygım sonsuz... Diyarbakır HDP İl Binası önünde şu an itibarıyla 43 aile dağda ki çocukları için eylem yapıyor. Bu çocukların bazıları 20 yıl. Bazıları 15 yıl. Kimi de 5 ila 10 yıldır dağda. Bu kadar uzun sürelerle dağda. Terör örgütü ile birlikte olmuş bu insanlar. İlla ki bir eyleme katılmışlardır. Ellerine asker, polis yada sivil kanı bulaşmıştır. Kim bilir kaç kişinin katili olmuşlardır... Şimdi, diyelim ki... PKK bu teröristlerin hepsini geri gönderdi. Ne olacak o zaman? Bu teröristlere nasıl bir işle...
 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
 • İKİMİZ BİR FİDANIN GÜLLER AÇAN DALIYIZ!

  08 Ocak 2019 Tüm Manşetler, yazarlar

    Yalan duvarının bordür taşları; neden yüzünü asarsın “ bu havada kuramaz” Gerdiğim yayın oku hedefi bulmuyor. Yalanlara öyle kandık ki gerçeklere inanmıyoruz! Bizim nesil, siyasi liderlerini duvardan duvara halıflex kaplı, kömür sobalı ve kömürle ısınan kaloriferli evlerde otururken tanıdık ve sevdik. Şimdikileri, asansörlü kombili bilmem kaç odalı saraylarda ikamet etmelerinden sensorlu, güneş enerjili Mevlana semazenleri oldukları için mi sevemedik? Birbirlerini taşlayan, İttifak dostları bu günler “ikimiz bir fidanın güller açan d...
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort