logo

ORTADOĞU-IŞİD-TÜRKİYE


admin
kentvizyonhaber@gmail.com

 

nevzat_ozpeker_

Değerli okurlarım, bir önceki yazımda Tezkere ile ilgili yazmış; yaşanacak süreyi tamamıyla olmasa da aktarmaya çalışmıştım.

Naçizane yazılarımı ve analizlerimi hiçbir zaman iktidara muhalefet yapmak için veya AKP’ye nazire olsun diye yazmam. Çünkü bunun bana kazandıracağı hiçbir şey olamaz.

Emperyalist gücün ortakları ile birlikte senaryosunu yazıp uygulamaya koyduğu Uzakdoğu, Ortadoğu, Afrika düzenlemesinin bir parçası doğrudan Türkiye’yi ilgilendiren dörtlü Kürdistan projesidir.

Bölgede çıkarlarını sürdürebilmek için İsrail Devleti’nin yanına koyacağı bir ikinci uydu devletle daha güçlü ve daha yüksek manevra kabiliyeti olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti bir çadır devleti değildir, elbette karşı manevralarını yapmakta ancak basiretsiz, bilgisiz, doğru analiz yetenekleri olmayan yönetimin eksiklerini gideremez hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Cümlelerimin içeriğinde açıkça anlatamadığım bazı konuları arif olanlar, anlaması gereken şekilde anlayacaklardır.

Arap baharı bölgede yazın gelmesini sağladı mı, Arap baharıyla bölgede Demokrasi geldi mi, Arap baharı ile ancak ilgili ülkelerde firavanlar değişti.

Arap baharı ile Irak, İran, Libya, Mısır, Suriye gibi ülkelerle Yüz yıldır sağlamaya çalıştığımız dostluk bağları da koptu.

O ülkelere artık Türk Vatandaşları artık turist olarak bile gidemiyor.

Yazımı uzun tutup, insanların kafalarını karıştırmak istemiyorum.

Özellikle bölgede, dünyada konjöktür değişiyor, hatadan dönmek felaket değildir.

Gerek istihbaratımız, gerek güvenlik ve kolluk kuvvetlerimiz gerekiyorsa özel güvenlik birimleri bile devletimizin organizasyonu ile birlikte çalışmalılar.

Bu zor dönem güçlükle de olsa atlanacaktır. İktidar uğruna bu ülkeyi tehlikeye atmamak gerekir. Saygılarımla

 

NEVZAT ÖZPEKER

                                                                                                                                              

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MİLLİ EGEMENLİK VE 23 NİSAN COŞKUSU

  23 Nisan 2020 Tüm Manşetler, yazarlar

  Tarihçi Kübra ÖZDEMİR’in yazısı Bugün günlerden  23 Nisan. Bundan tam yüz yıl önce’’ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ sözü ile  milletegemenliğine dayalı  Türk  Devleti’nin  kuruluşu ve kurtuluşunun  temelleri atılmıştır. Meclisin açılışında  öncü rol oynayan Mustafa Kemal  19 mayıs 1919 da samsun ‘a  ayak basarak ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, Erzurum ve Sivas kongrelerinde alınan kararlar ile  ulus egemenliğinin yine ulusun sağlayacağını ortaya koymuştur. ‘ Tek bir egemenlik vardır  o da ulus egemenliğidir ‘ anlayışıyl...
 • MİLLİ MÜCADELE KENTİNİN GURUR GÜNÜ

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI   Türk tarihinde önemli bir yer edinen dadaşlar diyarı Erzurum 1. Dünya savaşı sırasında çok büyük acılara sahne olmuştur.  Bu süreçte insanlık tarihinde eşine rastlanılmayan vahşet ve katliama karşı milli bir şuur oluşmuş ve Erzurum kahramanlık destanı yazmıştır. Hınçak Taşlak Ermeni çetelerinin katliamına rağmen Erzurum halkı vatan, millet, bayrak sevgisini kaybetmemiş yaşlısı,  genci,  kadını,  erkeği,  milli birlik ve beraberlik anlayışıyla mücadelesini sürdürmüştür. 1917 yılında Rusya da...
 • ÇANAKKALE DESTANI

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI…. Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana    ben   gidiyom   düşmana  karşı Of  gençliğim eyvah… Şair   bu   dizelerle  anlatıyor,   Çanakkale destanının ne kadar anlam yüklü  olduğunu  ve kelimelerin  kifayesiz kaldığını. Tarihin  en büyük ve gerçek  savaşlarından  birisidir  Çanakkale .  Kürdü ,  Türk’ü,  Lazı,   çerkezi   vatanın kurtarılması  için tek yürekti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümünde kefensiz yatan kahramanlarımızı kaleme almak istiyorum…. ...
 • DALGALANDIMDA DURULDUM!

  30 Ekim 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Cırcır konuşan bir Çinliyi dinleyerek Çince öğrenebilir mi insan. Hayatımı ve anılarımı montajlama hevesi içinde değilim.. Pişmanlıklarımı da; arkeolojik kazı yaparak çıkarmanın bana bir faydası, hatalarımdan ders çıkarmak olmasıdır. Her insan hayatının bir karışık kasedi vardır. Bu karışık kasette yıllarca siyaseti önlü arkalı çalıp dinledim. Çok geçte olsa dinlemeyi bırakmayı başardım.. Mutluluğum,cezvelerden kabarıp kabarıp boşalıyor fincanlara, höpürdete höpürdete yudumluyorum sabah kahvemi, elimde si...
bahis siteleri