logo

14 Haziran 2016

OYUNU BOZACAĞIZ!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİOYUNU BOZACAĞIZ!
(Bu oyun kimin oyunu)

Mazlumun feryatlı bakışlarında: Yokuşun yamacında yorulan bedenler görüyorum!

Ensesi kazıttırılan bir zavallı çocukla ucuz bir gösteri sergilemek isteyenler yine saçmaladılar!

Bilim kurgu değil gerçek öykülerden sadece bir kaçı! Oğul Türkeşler baba ocağından kiralık konağa neden taşındı! Bu oyun kimin oyunuydu?

Nisan 2000 yılında, Cumhurbaşkanlığına aday olmak isteyen Sayın Sadi Somuncuoğlu’nu kimler tartakladı! 10 uncu Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet Sezer’in ittifakla seçilmesi; Bu oyun kimin oyunuydu?

15 Temmuz 2002, hükümetten istifa eden, Hüsamettin Özkan ve İsmail Cem’in ardından, hükümeti kurma imkânınız varken siz hemen erken seçim kararı alarak MHP yi seçimlerde baraj altı bırakarak, AKP nin iktidara gelmesini sağladınız! Bu oyun kimin oyunuydu?

11nci Cumhurbaşkanımız, Sayın Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesine en büyük desteği kim verdi. Bu oyun kimin oyunuydu?

200l4 CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’nun birlikte aday göstermek istediği “ Meral Akşener”i aday göstermeyerek “ O hanım dinlenecek”dediniz, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu ortak aday gösterdiniz! Bu oyun kimin oyunuydu?

7 Haziran 2015 seçimlerini iktidar partisi yenilgiyle tamamladı! İktidar olmayı reddederek, 2 Kasım da tekrar seçime gidildi! Bu oyun kimin oyunuydu?

Kasım 2015 seçimlerinde MHP in 2.000.000 (iki milyon) oyunun AKP ye yönelmesi, mecliste HDP in gerisinde 80 vekilden 40 vekille temsil edilerek4 ncü parti olmanız! Bu oyun kimin oyunuydu?

Hafızalar biraz kurcalanınca sahneye konulan oyunların sıralanmasında inanın zorluk çekmekteyim.” Bu oyunu bozacağız” diyorsunuz? MHP nin iktidara yürüyüşünü engellemeye çalışmanız mı? Bu oyun kimin oyunu!

Ülkücü iradenin kongre istemesinde yargı yolunu işaret etmeniz! Yargının atadığı çağrı heyetini tanımayacağınızı ve belirlenen tarihte kongreye katılmayacağınızı açıklamanız! Bu oyun kimin oyunu?

Bu sorular cevap bekleye dursun; 19 Haziran 2016 tarihinde yapılacak olan olağanüstü kongrede tüzük değişikliği ve akabinde de genel başkan seçimi yapılacak olması, oynanan oyunun son perdesiyle başarı alkışlarıyla kapanacak olmasına siz bile adınız kadar eminsiniz. Hırcın davranışlarınız da siyasi hayatınızın sonunu görmenizden kaynaklanmaktadır. Sonuç, “ Ülkücü irade engellenemez”

Ülküyle Esen Kalınız.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MİLLİ EGEMENLİK VE 23 NİSAN COŞKUSU

  23 Nisan 2020 Tüm Manşetler, yazarlar

  Tarihçi Kübra ÖZDEMİR’in yazısı Bugün günlerden  23 Nisan. Bundan tam yüz yıl önce’’ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ sözü ile  milletegemenliğine dayalı  Türk  Devleti’nin  kuruluşu ve kurtuluşunun  temelleri atılmıştır. Meclisin açılışında  öncü rol oynayan Mustafa Kemal  19 mayıs 1919 da samsun ‘a  ayak basarak ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, Erzurum ve Sivas kongrelerinde alınan kararlar ile  ulus egemenliğinin yine ulusun sağlayacağını ortaya koymuştur. ‘ Tek bir egemenlik vardır  o da ulus egemenliğidir ‘ anlayışıyl...
 • MİLLİ MÜCADELE KENTİNİN GURUR GÜNÜ

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI   Türk tarihinde önemli bir yer edinen dadaşlar diyarı Erzurum 1. Dünya savaşı sırasında çok büyük acılara sahne olmuştur.  Bu süreçte insanlık tarihinde eşine rastlanılmayan vahşet ve katliama karşı milli bir şuur oluşmuş ve Erzurum kahramanlık destanı yazmıştır. Hınçak Taşlak Ermeni çetelerinin katliamına rağmen Erzurum halkı vatan, millet, bayrak sevgisini kaybetmemiş yaşlısı,  genci,  kadını,  erkeği,  milli birlik ve beraberlik anlayışıyla mücadelesini sürdürmüştür. 1917 yılında Rusya da...
 • ÇANAKKALE DESTANI

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI…. Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana    ben   gidiyom   düşmana  karşı Of  gençliğim eyvah… Şair   bu   dizelerle  anlatıyor,   Çanakkale destanının ne kadar anlam yüklü  olduğunu  ve kelimelerin  kifayesiz kaldığını. Tarihin  en büyük ve gerçek  savaşlarından  birisidir  Çanakkale .  Kürdü ,  Türk’ü,  Lazı,   çerkezi   vatanın kurtarılması  için tek yürekti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümünde kefensiz yatan kahramanlarımızı kaleme almak istiyorum…. ...
 • DALGALANDIMDA DURULDUM!

  30 Ekim 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Cırcır konuşan bir Çinliyi dinleyerek Çince öğrenebilir mi insan. Hayatımı ve anılarımı montajlama hevesi içinde değilim.. Pişmanlıklarımı da; arkeolojik kazı yaparak çıkarmanın bana bir faydası, hatalarımdan ders çıkarmak olmasıdır. Her insan hayatının bir karışık kasedi vardır. Bu karışık kasette yıllarca siyaseti önlü arkalı çalıp dinledim. Çok geçte olsa dinlemeyi bırakmayı başardım.. Mutluluğum,cezvelerden kabarıp kabarıp boşalıyor fincanlara, höpürdete höpürdete yudumluyorum sabah kahvemi, elimde si...
bahis siteleri