logo

18 Ağustos 2016

PALANDÖKEN BELEDİYESİ 23 TAZİYE EVİ İNŞA ETTİ

taziye evi
 Sosyal belediyecilik ilkesiyle hizmet eden Palandöken Belediyesi, ilçenin 23 farklı mahallesine 23 taziye evi inşa etti. Palandöken Belediyesi’nin yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın cenazeye gelenleri ağırlamak için oluşturduğu Taziye Evlerine yenilerini eklenerek hizmet vermeye devam ediyor. Belediyenin Taziye Evleri projesi kapsamında 2016 yılı içerisin de başlanan Kümbet, Yağmurcuk, Yukarı Yenice, Börekli,Toparlak ve merkez Adnan Menderes mahallesin de 5 yeni taziye evi yapılarak vatandaşların hizmetine sunarken Hancağız, Uzun Ahmet, Güllü, Çeperli, Nebi, Nene Hatun mahallelerini taziye evleri 2016 yılının sonun da faaliyete geçecek.
BULUTLAR “İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE VATANDAŞIN HEP YANINDAYIZ”
Palandöken Belediyesi olarak 2016 yılında yapımına başlanan ve biten Taziye Evlerini yerin de inceleyen Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Şehrimizdeki taziye kültürü uzun zamandan beri devam eden güzel bir gelenek. Büyüklerimizden bizlere miras kalan bu geleneği bizler de gelecek nesillere aktararak inşallah sürekli yaşatılmasını sağlayacağız. Sosyal amaçlı olan bu kültürümüzü gören, duyan birçok ilçemiz bizi örnek aldığını görüyoruz. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Şu an 2016 yılı içerisin de 5 farklı mahallemize taziye evi yaparak hizmete sunduk. Yine 2016 yılı içerisin de başladığımız ve yılsonun da faaliyete geçecek 6 adet taziye evimiz daha var. 2010 yılında başladığımız taziye evi yapımında ilçemiz de 23 taziye evi kazandırdık. Tabii bazı merkez mahallelerimizde cami atlarında veya cami yanların da uygun alanlarda taziye evleri için dizayn ettiğimiz alanları hariç. Vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda ve ihtiyaçlar da göz önünde bulundurularak bu taziye evlerimizin sayısını artıracağız” dedi. PALANDÖKEN İLÇESİN DE BULUNAN TAZİYE EVLERİ
Palandöken Belediyesi 2010 yılında başlattığı taziye evleri projesi kapsamında köy mahallelerinde Tuzcu, Evren, Kümbet, Yağmurcuk, Yukarı Yenice, Börekli, Sığırlı, Ali Bezirgan, Hancağız, Uzun Ahmet, Güllü, Çeperli, Nebi, Nene Hatun ve Kayalar mezrası olmak üzere 16 taziye evi yapılırken merkez mahallelerin de ise Yunus Emre (Çukur evler), Maksut Efendi (süt evler), Abdurrahman Gazi, Palandöken, Yunus Emre (Küme evler), Adnan Menderes (Pir Ali Baba cami bahçesi’nde yeni taziye evleri inşa edildi. Ayrıca vatandaşların talepleri doğrultusun da Merkez de ve köy mahallelerin de uygun olan cami altları ve bahçelerde bulunan alanlar yine Palandöken Belediyesi tarafından yeniden dizayn edilen ve tefrişatı sağlanan bir çok yer taziye evine dönüştürülerek vatandaşın ayrıca hizmetine sunuldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

bahis siteleri