logo

PALANDÖKEN BELEDİYESİ, ADINI TÜRKİYE FİNALLERİNE YAZDIRDI

 

FİNTürkiye Halk oyunları Federasyonu faaliyet programında kapsamında Gümüşhane ilinde yapılan Halk Oyunları yarışmalarına PalandökenBelediyesi spor kulübü Halk Oyunları takımı adını Türkiye finallerine yazdırdı.
İl birinciliği elde ederek Gümüşhane İlinde yapılan gurup yarışmaların da Erzurum’u temsil eden Palandöken Belediyesi Spor kulübü Halk Oyunları takımı Barlar Grub’u iller arası halk oyunları bölge yarışmalarında yıldızlar kategorilerinde geleneksel düzenlemesiz dallarında 1.olarak adını Türkiye Finallerine yazdırdılar. Aydın Doğan Spor Salonunda başlayan müsabakalara Ardahan, Bayburt,Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Kars ve Sivas illeri temsilcileri katıldı. Halay, bar, horon ve Kafkas oyunlarının sahnelendiği kültür buluşması şeklinde gerçekleşen müsabakaya 40 dolayında kulüp ve bine yakın sporcu hünerlerini sergiledi. Programı Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı İsmail Özkan, Milli eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Palandöken Belediyesi Kültür Müdürü Muhammet Kars, Federasyon yönetim kurulu üyeleri, İl Temsilcisi Talat Ülker ve çok sayıda vatandaş izledi. Turnuvada dereceye giren Palandöken Belediyesi Halk Oyunları Ekibine 1.lik kupasını Gümüşhane Vali Yardımcısı İsmail Özkan’ın elinden aldılar.
BAŞKAN BULUTLAR, BAŞARIYI KUTLADI…
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu organizasyonun da Türkiye Finallerine adına yazdıran Palandöken Belediyesi Spor kulübü Halk Oyunları ekibini kutlayan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ”Kültürümüzün önemli bir parçasını oluşturan halk oyunları dalın da alınan bu büyük başarıdan dolayı tüm oyuncularımı ve hocalarımı kutluyorum. Palandöken Belediyesinin adını Türkiye finallerine yazılması güzel ve anlamlı bir duygu. Türkiye Finallerinde de oyuncularımdan büyük başarılar bekliyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

bahis siteleri