logo

13 Nisan 2015

PALANDÖKEN BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI KAN ŞEKERİNİ ÖLÇTÜRÜYOR

PALAN

Palandöken İlçe Belediyesi, sağlık alanında yaptığı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Palandöken Belediyesi bünyesinde çalışan personelin vatandaşa vermiş olduğu hizmetin aksamaması için Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları tarafında Nisan ayı içerisinde kan şekeri ölçümleri yaptı. Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü, başlatmış olduğu kan şekeri ölçümleri ile hem personele bilgi veriyor. Şeker Hastalığı ile ilgili sorunlu olan kişilere sağlığın ertelenmemesi gerektiğini belirtiyorlar. Palandöken Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün çalışanlarının açlık ve tokluk kan şekerlerini ölçen sağlık çalışanları daha sonra ölçümlere ilgili kan şekeri değerler hakkın da personele bilgi verdi.
PERSONELİMİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ
Daha güzel bir Palandöken için var güçleriyle çalışan Belediye personelinin sağlığının, kendileri için çok önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, yaptığı açıklamada, “Belediyemiz personeline, yapmış oldukları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemlerini önceden tespit etmek ve çalışanları bu risklerden korumak amacı ile sağlık taramasından geçiriyoruz. Amacımız eğitimli ve sağlıklı personelimizle halkımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek. Halkımıza hizmetin aksamaması için özveri ile çalışan belediye personelimizin bilinçli ve sağlıklı olması önceliğimizdir. Personelimiz sağlıklı olsun ki verimlilik artsın. Personelimizin sağlığı bizim için her şeyden önde gelir. Onların sağlıklı olarak hizmet vermeleri, bizlere güven veren halkımızı da memnun edecektir. Hizmet verimliliği sağlıktan geçer. Sağlıklı yaşam, sağlıklı hizmettir “ dedi.
TOKLUK KAN ŞEKERİ YÜKSEK OLMASI BELİRTİLERİ NELERDİR? • Ağız kuruluğu • Çok su içme, çok idrara çıkma • Sürekli açlık hissi, açlığa tahammülsüzlük • Halsizlik, bitkinlik • Bulanık görme gizli şekerin ilk sinyallerindendir.
ŞEKER HASTALIĞINIZ GİZLİ OLABİLİR Açlık kan şekeri normal olan kişilerde, öğünlerden sonra ölçülen tokluk kan şekeri yüksek olabilmektedir ve bu durum halk arasında gizli şeker olarak adlandırılmaktadır. Uzmanlar açlık kan şekerine bakıldığı halde sağlıklı olanların da mutlaka tokluk kan şekerini (öğünlerden 2 saat sonra ölçülen kan şekeri) ölçtürmelerini öneriyor.
AÇLIK KAN ŞEKERİ VE TOKLUK KAN ŞEKERİ NEDİR? Açlık kan şekeri 8 saat açlıktan sonra ölçülen değerdir. Tokluk kan şekeri ise ana öğünlerden iki saat sonra yapılan veya şeker yükleme testinde (75 gr. karbonhidrat içeren glikoz alımı) elde edilen ölçümdür.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5355467b4a0dcbb4 • 2019-11-14 01:40:05 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.