logo

PALANDÖKEN BELEDİYESİ HER GÜN 2 BİN VATANDAŞA İFTAR VERİYOR

 

plPalandöken Belediyesi, İlçenin merkezi konumun da yer alan Yenişehir Müftü Solakzade Camisinin bahçesin de kurduğu iftar çadırında, çoğunluğu öğrenci olmak üzere her gün 2 bin vatandaş orucunu birlikte açıyor.
Palandöken Belediyesinin geleneksel hale getirildiği İftar Sofralarından çoğu Üniversitesi öğrencisi olan 2 bin vatandaş, her gün yan yana birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşıyor. İftar Sofraların da Ramazanın 16’nci gününde hem denetime çıktı hem de vatandaşla birlikte iftar eden Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, iftar öncesi vatandaşlarla sohbet etti, yemek kazanlarının başına geçerek vatandaşlara kepçeyle bol bol yemek dağıttı.
BULUTLAR,“7 YILDIR PALANDÖKENDE YAŞATILAN BİR GELENEK ”
Palandöken Belediyesi olarak, Ramazan ayının o maneviyatını, sevincini, bereketini, muhabbetini özünü ilçede en iyi şekilde yaşatmaya gayret ettiklerini söyleyen Palandöken İlçe Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,“ Başı Rahmet, ortası bereket sonu mağfiret ayı olan, 11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin bugün çok şükür 16’ncı gün. Hiçbir aksilik olmadan günlük olarak yaklaşık 2 bin vatandaşımız huzur içerisin de üç çeşit yemeğiyle orucunu burada açıyor. Tabii ki Palandöken ilçemiz sınırların da yaşayan 170 bin vatandaşımızın içerisin de yaşlı, hasta, kimsesiz insanlarımızı unutmuş değiliz. Bu Ramazan ile birlikte 7 yılıdır bu sofralar kurulur ve bu sofralar için pişen yemeklerden yaşlı, kimsesiz, hasta insanlarımızın bizzat evlerine iftarlığı ve sahur için yemeği servis yapılır. Yine ramazan da ihtiyaç sahibi ailelerimizi unutmuş değiliz. Belediyemizin yıl boyunca verdiği ücretsiz ekmek kartların sayısını artırarak aylık yaklaşık 30 bin ücretsiz ekmek dağıtımımız devam ederken 6 bin 600 aileye gıda ve alışveriş kart desteğimiz devam ediyor. Ramazan-ı Şerif-imiz birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize vesile olsun” dedi.

anigif

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

bahis siteleri