logo

PALANDÖKEN BELEDİYESİ, İKİNCİ MARKETLERİN CADDE VE SOKAKLARINI YENİLİYOR

 

 

palaPalandöken Belediyesi ilçede başlattığı cadde ve sokakları yenileme çalışmaları devam ederken,Yenişehir 2. Marketler bölgesi ile sokak aralarında başlattığı sıcak asfalt serimi ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İlçede yapılan çalışmalar ile ilgili bir açıklama yapan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar Palandöken Belediyesi olarak yatırımlarla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek: “Palandöken İlçesin de ciddi bir yatırım programı başladık. Bu programımızın çerçevesin de Yenişehir 2. Marketler bölgemizde Çarşı içi cadde ve sokakları sil baştan yeniliyoruz. Kısa ve uzun vadeli çalışma programlarımız belli plan ve programlar çerçevesinde mevsim de göz önün de bulundurarak itibari ilk önce yollarımızı ve kaldırımlarımızı ele aldık. Marketler bölgesin de cadde ve sokak aralarında hem kilitli parke taşı döşüyoruz hem de sıcak asfalt serimi gerçekleştirerek sil baştan yeniliyoruz. Fen İşleri ile İmar Müdürlüğümüz teknik personelleri de çalışmaları yerinde takip ediyor. Bölgemizdeki kaldırımları eski görünümlerinden kurtararak kilit parke taşıyla yeniliyoruz” dedi.
İLÇEMİZ HER ŞEYİN GÜZELİNE LAYIK
Palandöken Belediyesi’nin hazırladığı projeler çerçevesinde kaldırımları yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Bulutlar; “Proje kapsamında Yenişehir Adnan Menderes Mahallesinin elektrik hatlarını yer altına alınmasıyla üst yapı çalışmalarını hız verdik. Mahalle sokakların da kaldırımlar önceden karo kaplama olarak yapılan ve ekonomik ömrünü tamamlayan kaldırımların tamamını söktük. Soğuk ve dona karşı dayanıklı olan kilit parke taşı ile kaplaması yapıldı. Bu bağlamda Adnan Menderes Mahallesinin yolarını da elden geçirerek sıcak asfalt dökümü gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. İlçemiz her şeye layık. Bu nedenle bıkmadan, usanmadan, planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
BAŞKAN BULUTLAR’A ESNAF TEŞEKKÜR ETTİ
Sokak ve caddelerin havasını değiştiren çalışmalardan vatandaş ve esnafda çok memnun. Yıllardır 2. Marketler de esnaflık yaptıklarını ifade eden esnaflar “Başkanımıza bizzat iletmiştik ‘yapacağım’ dedi ve yaptı. Çok teşekkür ediyoruz,” diyerek şunları söylediler. “Sokaklarımıza yapılan her türlü çalışmalardan çok memnunuz. Kaldırımıyla yollarıyla mahallemiz ve iş yerlerimizin önleri tertemiz ve güzel oldu. Bu çalışmalarından dolayı ve bizlere kayıtsız kalmadığı için başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

bahis siteleri