logo

03 Haziran 2015

PALANDÖKEN BELEDİYESİ TÜRKİYE HALK OYUNLARI ŞAMPİYON OLDU

HALK OYUNU

 

Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun yıllık faaliyetleri kapsamda organize edilen ve Samsun’da yapılan Türkiye Yıldızlar Halk Oyunları Şampiyonasında Palandöken Belediyesi Halk Oyunları Bar ekibi Türkiye Şampiyonu oldu.
Samsun’un Atakum İlçesinde düzenlenen yarışmaya Trabzon, Bursa, Erzurum, Diyarbakır, Kütahya, Hakkari, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Van, Ankara ve Tekirdağ şehirlerinin takımları kıyasıya mücadele etti. Palandöken Belediyesi Yıldızlar Bar Ekibi düzenlemesiz dal final akşamında Türkiye Şampiyonluğu kupasını Erzurum’a getirdi.
Samsun Atakum İlçesi Yalı Kafe Meydanı da düzenlenen yarışmaya Palandöken Belediyesi Yıldızlar Bar Ekibi Türkiye Şampiyon olurken ikinciliği Diyarbakır Domlar ve Romanlar Gençlik Spor Kulübü ve üçüncülüğü ise İzmir Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü kazandı.
BAŞLARI DİK ALINLAR AK GENÇLERİMİZİ ÖPÜYORUM
Zorlu Şampiyonluk mücadelesinden zaferle çıkan Palandöken Belediyesi Spor Kulübü Bar Ekibini kutlayan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Türkiye Şampiyonu olan gençlerimle büyük gurur duydum. Samsun da Palandökenimizi ve Erzurum’umuzu en iyi şekil de temsil ederek şampiyonluk kupasını kaldıran Palandöken Belediyesi Spor Kulübünü Halk Oyunları Ekibinin başı dik alınları ak gençlerimin tek tek bu başarılarından dolayı öpüyorum. Palandöken Belediyesi olarak gençlere yani geleceğimize yaptığımız doğru yatırımların meyvesini toplarken diğer yandan da kültürümüz ve geleneklerimizi yaşatıyoruz. Erzurum’umuzun kültürel, sanatsal ve sportifsel faaliyetlerin merkezi konumundaki Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Spor Kompleksi açıldığı günden bugüne, ney, bağlama, gitar, bilgisayar, okuma yazma, dikiş nakış, el sanatları, hat, işaret dili, Arapça, keman, cenaze yıkama, giyim, İngilizce, fotoğrafçılık, bilgisayarlı nakış, geleneksel el sanatları ve kuran-ı kerim gibi 28 dalda yaklaşık 2 bin kursiyere başarılı bir şekilde hizmet verirken bu kurslardan bir de Yöresel Halk Oyunları kursunda eğitim alanlar bugün Türkiye Yıldızlar Halk Oyunları Şampiyonu olmuştur. Bu hizmetlerini karşılığı da işte bu şampiyonluklar ve başarılı organizasyonlardır. Bu başarıdan dolayı bir kere daha emeği geçen sorumlu yöneticilerimi, hocalarımı ve sporcularımı kutluyorum. “ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx