logo

29 Ağustos 2016

Palandöken Belediyesinden borçlu vatandaşlara kolaylık

 

PALANDÖKEN BELEDİYE BAŞKANI ORHAN BULUTLAR (İHA/ERZURUM-İHA)
Palandöken Belediyesi’ne borcu olan vatandaşlar, 31 Ekim 2016 tarihine kadar Palandöken Belediyesi Emlak Müdürlüğüne müracaatta bulunarak belediyeye yönelik borçlarını yapılandırıp, peşin ya da taksitle ödeme fırsatı bulacak. Gecikme zammı ve faizi silinecek, bunun yerine enflasyon güncellemesi yapılacak, böylece borçlar düşecek. Peşin ya da taksitle ödenebilecek.
BULUTLAR,” VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMASIN”
Yasa ve Borç yapılandırması ile ilgili bilgi veren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” Hükümetimizin yapmış olduğu çalışma kapsamında 6736 sayılı kanunun 1. Maddesinin 1. Fıkrasının (gğ) bentlerin de Belediyelerin anılan konum kapsamına giren alacaklılar yapılan yeniden yapılandırmadan tüm vatandaşlarımızın yararlanmasını bekliyoruz. Bu kapsamda Belediyemizin Emlak Müdürlüğüne gelerek daha önce kesilmiş İdari Para Cezalar, Ödenmesi Gereken Kira Ücreti, Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Tabela, İlan ve Reklam Vergisinden doğan gecikme zamları yeniden yapılandırılarak peşin yada taksitlendirme yapılarak ödenmesi vatandaşlarımızı yararına olacaktır. Vatandaşlarımız, esnafımız bu fırsatı kaçırmasın. Palandöken Belediyesi Emlak Müdürlüğü gerekirse hafta sonları dahil vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” diye konuştu.
YASA YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
Vatandaşın 31 Haziran 2016’ya kadar olan vergi, prim, trafik cezası, öğrenim ve katkı kredisi gibi borçlarına yapılandırma imkanı getiren yasa, yürürlüğe girdi. Vatandaş, başvuru yaparak borcunu yapılandırabilecek. Gecikme zammı ve faizi silinip, bunun yerine enflasyon güncellemesi yapılacağı için borç düşecek. İsteyen peşin, isteyen taksitle ödeme yapabilecek.
BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURU SÜRESİ
Borçlu olan vatandaşların Palandöken Belediyesine gelerek yapılandırma başvurularını 31 Ekim (pazartesi) 2016 tarihine kadar yaptırabilecekler.
BAŞVURU ADRESLERİ ŞÖYLE
Prim borçlarını yapılandırmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurulacak. Vergi, trafik cezası, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını yapılandırmak için ise Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet adresi üzerinden ya da bağlı olunan vergi dairesine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılabilecek. Birden fazla vergi dairesine borcu olanlar her bir vergi dairesine ayrı ayrı başvuracak. İdari Para Cezalar, Ödenmesi Gereken Kira Ücreti, Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Tabela, İlan ve Reklam Vergisi borçları için başvuru adresi ise belediyeler olacak.
BORÇ NE KADAR SÜREDE ÖDENECEK?
Palandöken Belediyesi sınırları içerisin de yaşayan vatandaşlar isteyen peşin, isteyen taksitli ödeme yapacak. Taksitler, 2 ayda bir ödenecek. Böylece 6 ay taksiti seçen 12, 9 taksiti seçen 18, 12 taksiti seçen 24, 18 taksiti seçen 36 ayda borcunu ödeyecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

bahis siteleri