logo

25 Ocak 2017

PALANDÖKEN BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR KURSUNA İLGİ BÜYÜK

16251106_1284922484906674_267790160_o
Palandöken Belediyesi ücretsiz olarak açtığı bilgisayar kurslarında gençlerin geleceğine yön veriyor. Kurslarda eğitim gören kursiyerler, öğrendikleri bilgisayar programları sayesinde eğitim ve iş hayatlarında başarılı olacaklarını söylüyor.
Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde bulunan bilgisayar eğitim kursuna gelen genç kursiyerler, bilgisayar öğretmenleri tarafından öncelikle bilgisayar kullanımını öğreniyor, ardından paket programların kullanımına geçiyor. Kursiyerler daha sonra ofis programları ve internet kullanımıyla derslerini tamamlıyor.
“BİZLERE İMKÂN TANIYANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ”
Bilgisayar kursuna gelen kursiyerler, daha önce sağlıklı bilgisayar kullanmasını bilmediğini ifade ederek, “Palandöken Belediyesi’nin açtığı ücretsiz kursa yazıldık. Burada belirli programları öğreniyoruz. Bunlar ileriki dönemlerde iş hayatımızı da ciddi bir şekilde etkileyecek. Hocamız da bizimle ciddi manada ilgileniyor. Bu kurs sayesinde büyük bir engeli ortadan kaldıracağımızı düşünüyoruz. Bu kurslar özel eğitim merkezlerinde 500 ile 800 TL arasında ücretli verilirken, biz bu eğitimi Palandöken Belediyesi’nden hiçbir ücret ödemeden alıyoruz. Bizlere imkanı sağlayan Palandöken Belediye Başkanımız Orhan Bulutlar’a çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.
“KURSLARIMIZA YOĞUN İLGİ VAR”
Öte yandan Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Bulutlar, “Kış ve yaz döneminde ara vermeksizin pek çok alanda kurslarımız sürüyor. Hem yetişkinler hem gençlerimiz ve hem de çocuklarımıza çeşitli alanlarda eğitim veriyoruz. Bu eğitimler sayesinde yeni dostluklar edinmenin yanında, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutuyoruz ve  yeni iş imkanlarının önünü açmış oluyoruz. Kurslarımıza ilçe halkımızın ilgisi de çok yoğun. Her kurs başlangıcında yüzlerce başvuru alıyoruz. Halkımıza yoğun ilgilerinden dolayı bir kere daha çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşma Sonu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

Betboo giriş