logo

21 Aralık 2016

Palandöken ve Konaklı sezona büyük müjdelerle giriyor

imageimageEjder3200 Dünya Kayak Merkezinde kayak sezonunun açılmasıyla birlikte gondol ve liftlerin kullanımına ilişkin fiyat belirleme çalışması tamamlandı. Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezlerinin Erzurum Büyükşehir Belediyesine devrolmasından sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından gerçekleştirilen projeler şehrin kış turizmini tabiri yerindeyse yeniden şekillendirdi.
Başkan Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ejder3200 Dünya Kayak Merkezi ve Konaklı Kayak Merkezinde çok kısa sürede 60a yakın projeyi hayata geçiren ve kayak merkezlerini sezona eksiksiz bir şekilde hazırlayan ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hazırlıkların son aşamasında kayak merkezlerinin kullanımına ilişkin bilet ücretlerinin belirlenmesini de tamamlamış olduk dedi. Kış turizmi ve kış sporları ile alakalı dağda yapılan birçok yenilik ve iyileştirmenin ardından sezonun açılmasıyla birlikte gondol ve liftlerin kullanımına yönelik önemli gelişmeler yaşandı. Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile toplantı yapan Başkan Mehmet Sekmen, kentte kayak sporunun geliştirilmesine ve sporcuların daha iyi imkânlarla spor yapmasına olanak tanıyan birçok karara imza attı. TKF Başkanı Erol Yarar, yeni sezonda belirlenen fiyatlar ve sporculara sağlanan imkânlar noktasında Büyükşehirin yetkilileri ve Başkan Sekmene teşekkür etti.
Başkan Yarar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: Alp Disiplininde Avrupa Kupası adayı olan Palandöken Kayak Merkezinde kısa sürede inanılmaz büyük değişimler yaşandı. Birçok alanda yapılan iyileştirmelerden suni karlamanın faaliyete geçmesine, pistlerde yapılan düzenlemelerden kayak merkezinde oluşturulan sosyal alanlara, otopark ve taşıma sisteminden kayak kulüpleri, sporcular, antrenör ve kayak hocalarına sağlanan imkânlara varıncaya kadar Palandökende muhteşem yenilikler gerçekleşti. Bu alanda yapılan düzenleme ve yeni yatırımlardan dolayı kış turizmi ve kış sporları camiası tarafından duyulan yüksek memnuniyeti özellikle dile getirmek istiyorum.
ORTAK AKIL VURGUSU
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin de, Ejder3200 Dünya Kayak Merkezi ve Konaklı Kayak Merkezindeki Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımların önemine dikkati çekti.
Kış turizminde ortak akı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

bahis siteleri