logo

20 Mart 2014

Pasinler FEM Dersanesi’nde şok gelişmeler !

Pasinler’de bulunan FEM Dersanesi’ndeki öğrencilerin Milli Eğitim müfettişleri tarafından sorgulandığı iddia edilirken, dersane öğretmenlerinden Yalçın Dağ ve Aziz Adlı’nın dersane tanıtım broşürlerini dağıttığı için göz altına alındığı ifade edildi.

Pasinler FEM Dersanesi Müdürü Ahmet Ayık, konuyla ilgili Kent Vizyon 25’e yaptığı açıklamada, 400 civarında  öğrencinin bulunduğu dersanede,  mili eğitim müfettişlerinin 15 öğrenciyi sorguladığını  öğrencilere dersanede siyasi propaganda yapılıp yapılmadığının sorulduğunu ifade etti.

Okul öğretmenlerinden Yalçın Dağ ve Aziz Adlı’nın dersane tanıtım broşürü dağıtırken  göz altına alındığını belirten Dersane Müdürü Ayık, şunları söyledi:

‘’ Öğretmenlerimiz,  velileri ziayret ederek, dersane hakkında bilgi veriyor. Dersanelerin kapatılması konusundaki geçiş sürecini ve dersanelerin  gelecek yılda faaliyette, olduğu yönünde bilgiler veriyoruz.  Görevlerini yerine getiren öğretmenlerimiz göz altına alınarak, 2, 3 saat sorgulandı.  Bu duruma anlam veremedik . iki gün öncede öğrencilerimiz okula gelen müfettişler tarafından sorgulandı, öğrencilerin TC numaraları alınarak siyasi sorular soruldu.  Hak kuvvette değil, kuvvet haktadır, Kuvvetli olan haklı değil, haklı olan kuvvetlidir. Bizler, ailesiyle, ülkesiyle diniyle barışık bireyler yetiştiriyoruz.  Demokrasi kazansın diye bugüne kadar hükümete oy verdik, ancak son dönemlerde demokrasiden eser kalmadı’’

Göz altına alındıktan sonra serbest bırakılan   Kimya Öğretmeni Yalçın Dağ, ise veli ziyareti yaparken göz altına alındığını belirterek, duruma anlam veremediğini ifade etti.

İlçede tepkiye yol açan öğrencilerin sorgulanmasına tepki gösteren  Öğrenci Velilerinden Cemalletin Aykut,  öğrencisinin FEM Dersanesinde 8. Sınıfta olduğunu belirterek, öğrencisine ‘’ Dersanede Başbakan Tayyip Erdoğan ile ilgili bir şey yapılıyor mu?’’ Gibi soruların yöneltildiğini iddia ederek,duruma tepki gösterdi.

CHP Eski ilçe Başkanı Metin Çakıcı da, Fethullah Gülen Hoca Efendinin ilçesinde son zamanlarda baskıların arttığını belirterek, yaşananların sivil darbe olduğunu savundu.

MHP Pasinler Belediye Başkan Adayı Yahya Savaş ise AK Parti’nin ilçede son zamanlarda baskı oluşturduğunu belirterek, göz altına alınan öğretmenlere hukuki destek sağladıklarını ifade etti.

Yaşananların hukukla ve demokrasiyle bağdaşmadığını belirten Savaş, yaşanan olumsuzlukların Fetullah Gülen Hoca efendiye yapılan hakaretlerin cevabının sandıkta verileceğini söyledi.

 

DSC_0222DSC_0219

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

#

Pasinler FEM Dersanesi’nde şok gelişmeler !” için 6 Yorum

 1. ali : diyor ki:

  Yalan söylüyorlar benim yeğenimde orada keşke olmasaydı. şu iki öğretmen mesvettesine bakın hele utanmadan da yalan söylüyorlar. ayıp yahu

 2. haydar : diyor ki:

  Kim siyaset yaptı okulda nerde siyaset yapıyorlar hepimiz okuduk geçtik o yollardan hangi partiye üye olursanız olun dogru olun onuda ALLAH için yapın Kimse siyaset yapmıyor elinizi vicdanınıza koyup konuışun

 3. fem dersanesimi : diyor ki:

  ulan dershaneden içeri girdiğin anda zaten herşey ortada nerde yalaka nerede çıkarcı varsa orada hocaların da müdüründe hepsi çıkarcı ben senlerce orada dersaneye gittim keşke gitmeseymişim hayatımın hatası sigarayı yasaklıyolar 2 gün sonra erzurum da öğretmein ağzında sigara bir cafede byanlarla oturduğunu defalarca gördük. Müfettiş beyler iyi yapmışlar ama bunlar kesin önlemlerini önceden almışlardır öğrencilere ne söyleyeceklerini ezberletmişlerdi bunlar nası bi insan Alhha soracak ya

 4. OH OLSUN.YİYİN BİRBİRİNİZİ.AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNİ.MAĞDUR EDEBİYATI YAPARAK GÜNAHLARINIZI ÖRTEMEZSİNİZ FİTNECİ GÜLEN CEMAATİ. TAYYİP’İN SUÇ ORTAĞISINIZ.EN AZ ONUN KADAR SUÇLUSUNUZ.AĞLAYARAK HESAP VERMEKTEN KURTULAMAYACAKSINIZ.

 5. baksen : diyor ki:

  şimdi her haltı işledinizde müslümanlara çamur atmakmı kaldı brakın orda hafizler yetişiyor siz gidin kandilden indirdiyiniz kekolarla uğraşın erzurumun sabrını denemeyin acı olur size

bahis siteleri