logo

23 Nisan 2015

PASİNLER’DE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. yıl dönümü Pasinler’de yoğun kar yağışı altında coşkuyla kutlanıyor.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Pasinler’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sabah saat 9’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk konuldu. Çelenk sunumu sonrasında saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.
Günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı, “23 Nisan, aziz milletimizin işgallere, bölünmeye karşı bütün imkânlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bugün 95. yaşına girmiştir. Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü, yani 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuz; özgür düşünceli, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.” şeklinde konuştu.
Hükümet konağında düzenlenen programdan sonra Pasinler’deki bütün ilkokullarda düzenlenen etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş