logo

01 Nisan 2015

PASİNLER’DE KENTSEL DÖNÜŞÜME HIZ VERİLDİ

PASİNLER'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu’nu ziyaret ederek ilçede yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Geçtiğimiz aylarda Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin Pasinler’e verdiği kentsel dönüşüm sözü hayata geçiriliyor. Konuyla ilgili olarak Pasinler Belediyesi tarafından çalışmalar başlatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen Pasinler’e gelerek kentsel dönüşüm yapılacak alanı gezip, incelemelerde bulundu. Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu kentsel dönüşüm alanında kurumları tarafından yapılan çalışmalar hakkında da Genel Müdür Gürgen’e bilgi verdi.
Kentsel dönüşüm alanlarını gezen Genel Müdür Vedad Gürgen, daha sonra Pasinler Kalesi’ne çıkarak ilçenin genel görünümüne baktı. Gürgen, “Bakan bey tarafından Pasinler’e kentsel dönüşümün müjdesinin verilmesinden sonra bizlerde bakanlık olarak Pasinler’de yapılacak kentsel dönüşüm alanları için ivedilik içerisinde çalışmalarımızı başlattık. Hedefimiz bu inşaat sezonunda kentsel dönüşüm alanımızda çalışmaları başlatıp, Pasinler’in çehresinin değişmesi için elimizden gelen her şeyi sağlayacağız.” dedi.
Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve aynı zaman da hemşerimiz olan Bakanımız İdris Güllüce beye ilçe halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün buraya Genel Müdürümüzün gelmesi ise bu projenin ne kadar ciddi bir proje olduğunu göstermektedir. Projelerimizi hazırlıyoruz ve bir hafta sonra tekrar sayın Genel Müdürümüzle Ankara’da bir toplantı yapacağız. Sayın Genel Müdürümün de söylediği gibi bu yıl ki inşaat sezonunda kentsel dönüşüm çalışmamızı başlatarak kentsel dönüşüm alanımızda blokları dikmeye başlayacağız diyen Sertoğlu, kentsel dönüşüm projesi inşallah Pasinler’in çehresini değiştirecek.” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen’in Pasinler ziyaretine Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı ve Çevre Şehircilik İl Müdürü Rahmi Şenocak ve beraberindeki heyette eşlik ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

bahis siteleri