logo

29 Eylül 2014

PASİNLER’İN ÖRNEK MUHTARI

MUHTAR YENİ

Pasinler İlçesinin Kurtuluş Mahallesi muhtarı Yaşar Güven yaptığı hizmet ve çalışmalarla örnek muhtar olmaya devam ediyor.
48 yaşında olan Kurtuluş mahallesi Muhtarı Yaşar Güven, Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Mezunu olmakla birlikte mahallesi ve Pasinler’in menfeatleri için her etkinlikte dikkat çekiyor. Yapılan bütün sosyal etkinliklerin içerisinde olan Muhtar Güven, aktifliğiyle dikkat çekip takdir topluyor. Yaklaşık 25 yıldır Kurtuluş mahallesi muhtarlık görevini yürüten Yaşar Güven her seçimde oyların tamamına yakınını alarak muhtarlık görevini devam ettiriyor. Kurtuluş Mahallesi Muhtarı olarak göreve gelmesi ile ilk etapta Pasinler Merkezinde Muhtarlık görevinide yürüterek bir çok mahallelerde yaşayan fakir fukaralarada el attı.Adeta Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşu çalışanıymış edası ile hizmetlerine devam eden muhtar Yaşar Güven,Mahallesindeki Telekom, yol, elektrik, su arızalarında problem giderilene kadar işin peşini bırakmıyor. Muhtar Güven, mahalle halkından herhangi birinin su ve elektriğinin olmaması durumunda rahat olamayacağını çözüm noktasında 24 saat esasına göre çalıştığını ifade etti.
Kurtuluş Mahallesi’nde ve Pasinler ilçesinde yapılan bütün faaliyetlere katkı sağlayan ve sorunların çözümünde büyük katkısı bulunan Güven , mahalle sakinleri ve Pasinler halkı tarafından da seviliyor. Mahalle sakinleri: “Muhtarımızdan çok memnunuz. Mahallemizin sorunlarını küçüklüğüne, büyüklüğüne bakmadan bir an önce çözüme kavuşturmak istiyor. Mahallemiz ve Pasinler için tüm etkinliklerde herkes Muhtarımızı görebilir. Muhtarımızın bu kadar yaptığı işe bağlı olması, bizlerin de mahallemiz için bir şeyler yapmamız için harekete geçiriyor. Bizler her zaman Muhtarımızın yanındayız” dediler.
Muhtar Güven ise: “Ben, yaptığım işin hakkını vermek isterim. Eğer Kurtuluş Mahallesi’nin muhtarı isem, bu mahallenin sorunlarını çözmek için çaba sarf etmem gerekir. Benim yaptığım budur. Gayem, Kurtuluş Mahallesi sakinlerinin yaşamlarını daha da kolaylaştırmaktır’’dedi.

Enver GÜLER (KENTVİZYON 25)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx