logo

13 Nisan 2015

PEYGAMBERİMİZİN YAŞAM ŞEKLİNİ TATBİK ETMEK GÖREVİMİZDİR

TATBIK

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Taşkesenligil, “Peygamber Efendimizi (S.A.V) yakından tanımak, güzel Ahlakını ve yaşam şeklini hayatımızda tatbik etmek biz Müslümanların en büyük görevidir” dedi.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Taşkesenligil, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimizin yaşam şeklini tatbik etmek her Müslüman’ın görevi olduğunu söyledi. Taşkesenligil, “Peygamberimiz Efendimizi (S.A.V) yakından tanımak, güzel Ahlakını ve yaşam şeklini hayatımızda tat.ik etmek, her yerde herkese anlatmak ve sevdirmek görevimizdir” dedi.
KUTLU DOĞUM BİZİM YAŞAM BİÇİMİMİZ OLMALIDIR
Taşkesenligil, Kutlu Doğum Haftasının tüm İslam Aleminde Müslümanların yaşam biçimi olması gerektiğinin altını çizerek, “Biz Hz. Peygamberin ümmetiyiz. Ümmet olarak onun yolundan gitme mecburiyetimiz vardır” dedi. Peygamber Efendimizin (S.A.V) insanlığın kurtarıcısı olduğunu ifade eden Taşkesenligil, “Sevgili Peygamber Efendimizin doğumunun sene-i devriyesini idrak ettiğimiz bu günleri ‘Kutlu Doğum Haftası’ olarak kutlamak; kardeşlik, barış ve iyi ahlak gibi vazgeçilmez değerlerimizin hatırda tutulması için önem arz etmektedir” diye konuştu. Tüm insanlığa kurtarıcı olarak gönderilen yüce peygamberimizin bize sevgiyi, kardeşliği, insanlara iyilik yapmayı, zor durumda olan kardeşlerimize yardımcı olmayı, ahlaklı ve dürüst olmayı, adaletli davranmayı öğütlediğinin altını çizen Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, şunları kaydetti:
“Bizi bir arada tutan, kaynaştıran, ortak hedeflere yönelten, güç kaynağımız olan İslâmiyet’i daha iyi kavrayabilmek için dinimizin bütün güzelliklerini Peygamberimizde görmek mümkündür. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ ilkesiyle tüm insanların birbiriyle kardeşçe yardımlaşmasının, ‘İki günü eşit olan ziyandadır’ ilkesiyle de insanlığın huzuru için çalışmanın, sürekli ilerlemenin önemini bize hatırlattı.”
PEYGAMBER YOLU KURTULUŞA GİDEN YOLDUR
Yüce peygamberin doğumunun tüm insanlık için karanlıktan bir kurtuluş ışığı olduğunu belirten Taşkesenligil, “Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak mutluluğun anahtarıdır. Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Peygamber Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir. Aynı zamanda efendimiz (S.A.V.) insanlığa şefkati, paylaşmayı, ahde vefayı, emanete sahip çıkmayı ve ilmi çalışmayı da öğretti. O’nun evrensel ve çağlar üstü mesajında mana bulan barış ve huzur iklimine bugün de çok muhtacız. Bu duygu ve düşüncelerle, İslam dünyasının Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyorum” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

bahis siteleri