logo

PROF. ILICALI’DAN ÖĞRETİM ÜYELERİNE: “PROJE GETİRİN HEYKELİNİZİ DİKELİM”

 

musAk Parti Erzurum Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Atatürk Üniversitesi’nden bir gurup öğretim üyesi ile bir araya geldi. Öğretim üyeleri ile Erzurum’a yapılacak yatırımlar hakkında bilgi alış-verişinde bulunan Prof. Ilıcalı, “Yeni ve süper projelere ihtiyacımız var. Projeler getirin Erzurum’a heykelinizi dikelim” dedi
Atatürk Üniversitesi’nde Nenehatun Kültür Merkezi’nde “Türkiye’de Ulaşım Yatırımları” konulu konferans veren Prof. Mustafa Ilıcalı, daha sonra Atatürk Üniversitesi’nden bir gurup öğretim üyesi ile bir araya geldi. Erzurum’a yapılacak yatırımlar hakkında bilgi veren Prof Ilıcalı, Ziraat Fakültesi’nden bir öğretim üyesinin Hayvancılık konusundaki projesini dikkatle dinledi. Projenin hazır olduğunu öğrenen Mustafa Ilıcalı, Öğretim üyesinin “Eğer bu proje hayata geçirilirse, katkılarınızdan dolayı bu memlekete heykeliniz dikilir” şeklindeki sözlerine Prof. Ilıcalı şu karşılığı verdi: “Bizim hedefimizde bu topraklara en sağlıklı yatırımları yapmak var. Eğer bu başarıya ulaşırsa biz vesile olmuş olursunuz. Asıl başarı sizindir. Bu yüzden ben tüm projeci arkadaşlarıma sesleniyorum. Süper projeler getirin bu memlekete heykelinizi biz dikelim.”
ÖĞRENCİLERE SÖZ VERDİ
Atatürk Üniversitesi’nde verdiği konferansta, “Türkiye’deki Büyük Ulaşım Yatırımları ve Üniversite İlişkilerini” anlatan Prof. Ilıcalı, öğrencilere, Türkiye’nin en büyük projelerinde staj yapma olanağı sağlayacağı sözünü verdi.
Erzurum Genç Vizyon Kulübü tarafından organize edilen konferans, Nene Hatun Kültür ve gösteri Merkezi’nde yapıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta son 13 yılda Türkiye’nin ulaşım sorununu çözmede önemli mesafeler aldığını anlatan Prof. Ilıcalı, İnşaat Mühendisliğinin artık en geçerli mesleklerden biri haline geldiğini vurguladı. Atatürk Üniversitesi’nin var olan potansiyel ile ulaşımda projeler üretmesi gerektiğinin altını çizen ılıcalı,İstanbul Boğazı’na yapılan ve ‘Çılgın Proje’ olarak isimlendirilen 3 katlı geçiş tüneli inşaatı gibi daha birçok projede öğrencilere staj sözü verdi. Ilıcalı şunları söyledi:
“Ülkemizde İnşaat Mühendisliği önemini her geçen gün artırıyor. Atatürk Üniversitesi de bu paralelde her geçen gün gelişiyor. Bunlar sevindirici gelişmeler. Ben şimdi buradan söz veriyorum. Geç mühendis arkadaşlarımın stajlarını dev asa projelerde yapmalarını sağlamak için gerekli girişimlerde bulunacağım.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

bahis siteleri