logo

PROJELER EYLEM PLANINA ÇEVRİLECEK

 

drnAk Parti Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı’nınYıldız Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi Devlet Planlama Teşkilatı ile birlikte hazırladığı ve koordinatörü olduğu ErzurumErzincanBayburt Bölgesel Gelişme Planı, Kudaka ve DAP tarafından hazırlanan eylem planları üzerine istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Prof. Dr. Ilıcalı 22. Dönem milletvekilliği döneminde katkı sağladığı projeleri 26. Milletvekilliği döneminde aynı çalışmalarını güncelleyerek üzerine yeni kalkınma stratejileri ekledi. Yeni proje ürünlerinin hazırlanması ileİstanbul Ticaret Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve birkaç üniversiteden öğretim üyeleri ile yapılan toplantı sonucunda alınan kararlar ilgili bakanlara iletildi.
İL GELİŞİM EYLEM PLANI
KUDAKA 2014-2023 yılları arasında geçerli olacak yeni bir bölge planı hazırlama çalışmalarını başlattı. Milletvekili Ilıcalı, kalkınma ajanslarının çalışmalarını yakından takip etmek üzere KUDAKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Ali Çakal ve DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler’in katılım sağladığı bir toplantıya katıldı.
Bölgesel Gelişim Eylem Planı’nın KUDAKA’da yapılan ilk toplantısında ajansın bir önceki dönemde yaptığı kalkınma projeleri ve yeni proje çalışmaları tanıtıldı. Projelerin masada kalmaması ve bunların eyleme dönüştürülmesi gerektiğine vurgu yapan Milletvekili Mustafa Ilıcalı: “Kalkınma planlarının eyleme yönelik faaliyete geçirilmesi için bakanlarımızın desteğini istedim. Projelerde imzası olan ve bu projeleri uygulama alanında çalışma yürütecek akademisyenlerden ve bölgenin kalkınması için gönül vermiş insanlardan çekirdek kadro oluşturulmalı ve biran önce faaliyete geçilmeli. Projeler bu çekirdek kadro ile hayat bulacaktır.” ifadelerini kullandı.
Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi ve çevre mühendislerinin bulunduğu bu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda Projeler eylem planına dönüştürülecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

bahis siteleri