logo

RECEP AKDAĞ’DAN İHA’YA ZİYARET

 

 

recEski sağlık Bakanı ve Ak Parti 1. Sıra Milletvekili adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum İHA Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti 1. Sıra Milletvekili adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, beraberindeki heyetle birlikte İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette görüş alışverişinde bulunan Recep Akdağ gündeme dair açıklamalar yaptı. Seçime ilişkin konuşan Akdağ, 7 Haziran seçimlerinde başka partilere oy veren vatandaşların 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’yi destekleceğini söyledi. “Vatandaşlarımız yuvalarına geri dönecek” diyen Akdağ, “Vatandaşlarımızın çok büyük ölçüde kendi yuvalarına dönerek AK Parti’ye oy vereceklerini görüyoruz. Bu Türkiye’nin geleceği açısından oldukça önemli” dedi
“TÜRK MİLLETİ MHP-CHP KOALİSYONUNA MÜSAADE ETMEZ”
Milliyetçi Hareket Partisi’nin 1 Kasım seçimleriyle ilgili hazırladığı billboardları eleştiren Recep Akdağ, “bugün MHP’nin bazı billboardlarını gördüm. Gerçekten üzüldüm. Üç gün önce biz artık 1 Kasım’da bir koalisyona hazırız diyen Devlet Bahçeli öyle billboardlar astırmış ki o kadar ağır ve sert lisanda. Yani ortak olacağınız veya olma ihtimaliniz olan bir partiyle seçimden 20 gün önce böyle bilbordlar astırır mısınız? Bahçeli eğer ben CHP ile koalisyon yaparım diye düşünüyorsa Türk Milleti buna müsaade etmez. Buna MHP’ye oy veren kardeşlerimiz de müsaade etmez. Devlet Bahçeli yanlışlarına devam ediyor” diye konuştu.
“AK PARTİ OLARAK KAVGACI SEÇİM DÖNEMİ YAŞAMAYACAĞIZ”
1 Kasım seçimleriyle ilgili kavgacı siyasetten uzak olacaklarını belirten Akdağ, “Biz AK Parti olarak çatık kaşlı, kavgacı bir seçim dönemi yaşamayacağız. Milletimizin bunu istemediğini biliyoruz ama sayın Bahçeli bunda kararlı görünüyor. Bunun zararını kendisinin göreceğinden eminim. Vatandaşın 1 Kasım’da hesabı keseceğinden de eminim” şeklinde konuştu.
“ALLAH MİLLETİMİZİ KOALİSYONDAN KORUSUN”
Erzurum ve Türkiye genelinde oylarının arttığını kaydeden Recep Akdağ, “Erzurum’da oylarımızda yükselme devam ediyor. Türkiye genelinde de oylarımızda yükselme var. İnşallah 1 Kasım’da istikrarlı AK Parti hükümetiyle devam edeceğiz. Ülkenin buna çok ihtiyacı var. Her ne kadar Devlet Bahçeli koalisyona hazırız dese de milletimiz koalisyon istemiyor. Allah milletimizi koalisyondan korusun” dedi.
PKK, DHKP-C VE DAEŞ TERÖRÜNÜN BİRBİRİNDEN FARKI YOK”
Erzurum’da PKK’nın vatandaşlara yaptığı baskılara da değinen Akdağ, “Erzurum’da Kürt vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı ilçelerde polis ve askerimiz PKK’ya yardım ve yataklık eden kişileri gözaltına alarak tutukluyor. Bu operasyonların kararlıkla devam edeceğini düşünüyorum. Bir taraftan kırsal PKK ile mücadele edilirken diğer tarafta kim PKK’ya yardım ve yataklık ediyorsa bunlara karşı da devlet gereğini yapıyor. Biz AK Parti olarak ülkede terörist PKK, DHKP-C ve bir başka terörist örgüt DAEŞ’in her ne kadar ülkemizden fazla komşumuzda etkinliği varsa güclerini kaybetmesi için var gücümüzle çalışacağız. Terör nereden gelirse gelsin adı ne olursa olsun toplumların en büyük belasıdır. Bizim için PKK terörü ile DAEŞ terörünü bir farkı yok. Aynı zamanda DHKP-C’nin de bir farkı yok” ifadelerini kulandı.
“PKK TERÖRÜNÜN BELİ KIRILDI”
PKK’nın en çok Kürtlere zarar verdiğini sözlerine ekleyen Recep Akdağ, şunları söyledi: “Üç beş PKK’lı eşkiya ve bunların yardakçıları ilçe ve köylerde insanlardan haraç alıyor, çocuklarını dağa kaçırıyor, araçlarını ve evlerini yakıyorlar böyle zulüm olur mu? Yani güya Kürtler adına hareket ediyorum diyen bir eli kanlı örgüt aslında en büyük zararı Kürt kardeşlerimize veriyor. Biz bunlara müsaade etmeyeceğiz. Kararlılıkla bu operasyonlar devam ediyor ve edecek. Hakikaten bu terörün beli kırıldı ve sonuna kadar da bu devam edecek. Yarın nasip olurda AK Parti olarak tek başımıza iktidar olursak asla bundan geri adım atmayacağız. Bunlar daha kuvvetlenmiş olarak devam edecek. Her geçen gün devletin tüm güçleri pozisyon kazanıyor ve bir yandan PKK terör örgütü ve yandaşları pozisyon kaybediyor”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

bahis siteleri