logo

REKTÖR ADAYI SEVİMLİ, “ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ BİLİM ÜRETEN ÜNİVERSİTE OLACAK”

 

bılAtatürk Üniversitesi rektör adayı Prof. Dr. Serdar Sevimli, Atatürk Ünivresitesi’nin bilim üreten bir üniversite olması için çaba göstereceklerini belirterek, “Amacımız üniversitemizi bilim üreten evrensel ölçekte nitelikli bir kurum haline getirmektir” dedi.
Türkiye’nin sayılı kardiyologlarından olan Atatürk Üniversitesi rektör adayı Kardiyolog Prof. Dr. Serdar Sevimli, Atatürk Üniversitesini şehrin üniversitesinden çıkarıp, iddialı ve büyük projelerle geleceğin Büyük Türkiye’sinde “Milli ve Manevi değerlerle yükselen bir dünya üniversitesi yapma arzusunda olduklarını söyledi.
Atatürk Üniversitesi için ayağı yere sıkı sıkı basan projelerle yola çıktıklarını belirten Prof. Dr. Serdar Sevimli, “Türkiye’nin ilk Kanser Araştırmaları Merkezi ile Erzurum’u kanser hastalıklarının tanı ve tedavi merkezi haline getirmek arzusundayız. Bu kuracağımız kanser araştırma merkeziyle Türkiye’nin gözü kulağı her zaman Erzurum’da olacaktır. Bölgemizi, şehrimizi ve bölge insanımızı çok iyi tanımakta olduğunu belirten Sevimli, üniversite şehir entegrasyonu çerçevesinde üniversitemiz ve şehrimizin aydınları ile ortak forumlar oluşturacağız” diye konuştu.
Sevimli, “Kadim şehrimizi daha iyi tanımak ve dünyaya tanıtmak amacıyla Erzurum Uygulama ve Araştırma Merkezinin kurulması, teknoloji çağında dünyadaki diğer merkezler ile birlikte entegre araştırmalar yürütecek olan Robot Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezinin kurulması, yine Türkiye’nin en büyük İslami Araştırma Merkezi’nin kurulması ve yanı sıra üniversitemiz batı kampüsünde mega spor kompleksi ve sosyal tesislerin inşa edilmesini sağlayacaklarını belirten Sevimli, kuracakları kongre ofisi ile üniversitemiz orta-büyük çaplı ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlara ev sahipliği yapacaktır. Buda Türkiye’de ve dünyada bilinirliğimizi artıracaktır” diye konuştu.

OSGB

Image

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx