logo

REKTÖR KOÇAK, YENİ REKTÖR ÇOMAKLI’YA GÖREVİNİ DEVRETTİ

 

yelAtatürk Üniversitesi’ne yeni atanan Prof. Dr. Ömer Çomaklı, düzenlenen törenle görevi devraldı.

 

Atatürk Üniversitesi Mavi salonda düzenlenen devir teslim törenine Erzurum Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi ve öğretim üyeleri katıldı. Törende Prof. Dr. Hikmet Koçak, yeni Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya rektörlük cübbesini giydirdi. Törende konuşan Koçak, görev boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
“15 Temmuz gecesi milletimizin destansı direnişi sayesinde başarısız olmuştur”
15 Temmuz gecesinin milletin destansı direnişi sayesinde başarısız olduğunu söyleyen Rektör Çomaklı, “15 Temmuz gecesi aziz milletimizin varlığına ve hür iradesine yönelik hain darbe girişimi, milletimizin destansı direnişi sayesinde başarısız olmuştur. Milletimiz, ülkemize bu kabus günleri yaşatan ihanet çetelerine hiçbir zamanfırsat vermeyeceğini, her şart altında başta FETÖ/PYD olmak üzere birliğimize ve dirliğimize kasteden tüm terör örgütleri ile kararlılıkla mücadele edeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Tüm şehitlerimize rahmet diliyor, şehit ve gazilerimize minnetlerimizi arz ediyorum” dedi.
“Milletine ihanet etmeyen herkesin rektörü olacağım.”
Milletine ihanet etmemeden herkesin rektörü olacağı vurgusunu yapan Rektör Ömer Çomaklı, “ 12 Ağustos 2016 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile Atatürk Üniversitesi Rektörü olarak atanmış bulunmaktayım. Bu onurlu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için tüm gayretimle çalışacağımı ifade ederek üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çalışma arkadaşlarımın şunu bilmelerini istiyorum ki, bana oy veren ya da vermeyen ayrımı yapmadan adalet ve liyakati önceleyerek vatanına, milletine ihanet etmeyen herkesin rektörü olacağım” diye konuştu.
“Üniversitemiz ülkenin 2023 vizyonuna ulaşmasında katkı sağlayacak”
Atatürk Üniversitesi’nin ülkenin 2023 vizyonuna ulaşmasında katkı sağlayacağını ifade eden Prof. Dr. Çomaklı, “Üniversitemiz, yarım asırlık geçmişi, bilimsel yeterliliği, öğrencileri ve mensuplarına sağladığı imkanları ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına verdiği katkı ile her zaman önde gelen üniversiteler arasında yer almıştır. Bundan sonraki süreçte de hedefimiz, ulusal ve uluslararası ortamlarda mensubu olmaktan övünç duyulan, vereceği eğitim-öğretim yapacağı bilimsel araştırmalar ile ülkemizin 2023 vizyonuna ulaşmasına katkıda bulunacak lider bir üniversite olmaktır” ifadelerin kullandı.
“Yetenekli ve birikimli bir öğretim üyesi kadrosuna sahibiz”
Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Atatürk Üniversitesinin yetenekli ve birikimli bir öğretim kadrosuna sahip olduğunu söyleyerek, “Üniversitemizin özellikler şehrimizin ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda bilim ve irfan üretmede başaralı bir performans sergilemesi için iyi bir ekip çalışmasının var olması gerektiğini inanıyorum. Bu görevi ifa edecek yetenekli ve birikimli bir öğretim üyesi kadrosuna sahibiz. Siz değerli öğretim üyelerimizle üniversite-sanayi, üniversite- tarım, üniversite-toplum ilişkilerini en üst düzeyde tutmaya gayret edecek ve şehrimizin lokomotifleri olan yerel ve merkezi yönetimlerle işbirliği içinde olacağız. Bu vesile ile başta üniversitemiz rektörlüğü görevini şahsıma tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Ayrıca bugüne kadar üniversitemize hizmet etmiş olan rektörlerimize, akademik ve idari personelimizde minnet ve şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
Tören sonrasında Prof. Dr. Hikmet Koçak Atatürk Üniversitesinin yeni Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya görevinde başarılar diledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

bahis siteleri