logo

Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Dmitry Talanov’dan Rektör Çomaklı’ya ziyaret

 

rusRusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Dmitry Talanov, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ömer Çomaklı’yı rektörlük makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Dmitry Talanov, Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya yeni görevinde başarılar dileyerek köklü bir geçmişi bulunan Atatürk Üniversitesi’nin Türkiye’deki üniversiteler arasında oldukça önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Dmitry Talanov ve kendisine refakat eden Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Bahar Demir’e güzel temennileri için teşekkür ederek amaçları arasında, uluslararası öğrenci sayısı yüksek olan Atatürk Üniversitesi’ni bu platformda daha da ileriye taşımak olduğunu vurguladı.
Dmitry Talanov ise bu alanda Atatürk Üniversitesi’nin her zaman yanında olduklarını, ileride Rusya’daki üniversitelerle ikili anlaşma sağlanarak Atatürk Üniversitesi’nin bu amacına katkı sağlayabilecekleri belirtti.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise nazik ziyaretleri dolayısıyla Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Dmitry Talanov ve Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Bahar Demir’e teşekkür ederek kendilerine her türlü projelerinde destek olacaklarını belirttiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

bahis siteleri