logo

SAĞLIK BAKANI AKDAĞ; “GLOBAL BİR BELA İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

akd

sağlık Bakanı Recep Akdağ, global bir bela ile karşı karşıya olunduğuna dikkat çekti.
Ramazan Bayramı’nı memleketi Erzurum’da geçiriyor. Bakan Prof. Dr. Akdağ Sabah namazını ve bayram namazını tarihi Ulu Cami’de kıldı.
Cami çıkışında hemşehrileri ile bayramlaşan Bakan Akdağ gazetecilere yaptığı açıklamada terör olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Akdağ, “Allah’a şükürler olsun bir rahmet ayından mağfiret ayından sonra bize namaz kılmayı nasip etti. Erzurum’dayız. Erzurum’da Ramazanlarda bayramlarda farklı olur. Bambaşka olur. Bu bambaşkalığı yaşıyoruz. Bir taraftan içimizde sürur var bayram sevincini elbette biz de yaşamak istiyoruz. Ama bir taraftan da üzüntülerimiz var. Dün Medine-İ Münevvere’de bir bizi de müteessir eden bir patlama oldu. Cenab-ı Hakk bu ramazanların bayramların hürmetine inşallah bu zalimlere fırsat vermesin. Tabii ki bizler milletçe bir arada olacağız. Tüm Müslüman ülkeler bir arada olacağız. Aslında teröre karşı dünya olarak bir arada olacağız. Global bir bela ile karşı karşıyayız. Cenab-ı Hak bizi bu belalardan muhafaza etsin. Başta milletimizi daha sonra komşularımızı tüm İslam alemini ve dünyayı bu mübarek bayram sabahı hürmetine belalardan inşallah beri kılsın. Tüm kardeşlerimizin bayramlarını tebrik ediyorum. Cenab-ı Hak huzur içinde, mutluluk içinde çoluk çocukları ile beraber sıhhat afiyet içinde bir bayram günleri nasip etsin ‘’ dedi.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de “Bayram namazını kıldık ve bayramımızı kutluyoruz. Rahmet ayı, mağfiret ayı ve Ramazan ayını geride bıraktık. Hep birlikte ramazan bayramına ulaştık. Bir yandan sevinçliyiz, bir yandan da hüzünlüyüz. Büyük bir terör belası tüm dünyamızı kasıp kavuruyor. Daha çok islam beldelerinde bu terör olayları meydana geliyor. Bir yandan da etrafımızdaki coğrafyamızla uğraşıyoruz. Bir yanda iç savaşlar, bir taraftan dışarıdan ülkemize baskılar, bu bombalamalar devam ediyor‘’ dedi.
Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ise “Hüzünlüyüz. Bundan sonra ki bayramlarda inşallah her türlü kötülükten uzak sağlık afiyet ve huzur içinde güzel bayramlar olur. Erzurum ramazanda bir başka güzeldir. Bizi izleyenlere önümüzdeki ramazan Erzurum’a davet ediyorum. Tadına doyum olmuyor. Akşam geç saatlere kadar vatandaşların o canlılığı bir başkadır. Esnafın ve vatandaşların alış-veriş telaşı bir başkadır. Bu günde gördüğünüz gibi bayram namazında yine beraber olduk. İnşallah sağlık ve afiyet içinde nice güzel bayramlar olsun diyorum ‘’ diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx