logo

SAĞLIK BAKANI PROF. DR. AKDAĞ’DAN 23 TEMMUZ MESAJI

 

akdsağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Kongresinin 97. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Bakan Prof. Dr. Akdağ, 1919’da tarih sayfasından silinmek istenen Yüce Türk Milleti, yaşlısıyla genciyle yediden yetmişe Vatan için büyük bir kahramanlık örneği gösterdiğini belirttiği mesajında şunları kaydetti;
“Manda ve himayenin kabul edilemeyeceği” tüm dünyaya yüksek sesle bu topraklardan haykırılmıştır. Tüm vatanı saran Hürriyet ve bağımsızlık ateşi bu topraklarda yakılmıştır. O yıllarda, milli iradeyi içlerine sindiremeyenler, mandacılığı dayattığı gibi bugün de, millet iradesine düşman olan hainler, kendi milletine tanklarla toplarla saldırdı. Ancak kurulan tuzaklar, halkımızın engin ferasetiyle tersine döndürüldü.
Halkımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle meydanlara koşarak hürriyetine ve iradesine sahip çıktı. Tankların, mermilerin önüne bedenini koyarak bu uğurda canını seve seve feda edebileceğini gösterdi.
Milli iradenin tehlikeye girdiğini duyan yüzbinlerce Kahraman Erzurumlu kardeşim de 15 Temmuzakşamı tek yürek olarak bu ülkenin sahipsiz olmadığını tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Dünya milletlerine örnek olacak bu mücadeleyi, Erzurum’daki gibi vatanın her köşesinde gerçekleştiren Aziz Milletimin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum.
Bağımsızlık mücadelesinde şehit olan kardeşlerime Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

bahis siteleri Betboo giriş