logo

SAĞLIK PERSONELİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

IMG_8775

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü personeli Kızılay’a kan bağışında bulundu

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü binasında gerçekleşen kampanyada Erzurum İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik ile müdür yardımcıları, idari personel ve 112 çalışanları Kızılay’a kan bağışında bulunarak,kan bağışının önemine dikkat çekti ve halkın bu tür kampanyalara destek vermelerini istediler.

Kan bağışı öncesinde konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, gelişmiş ülkelerde kan verme oranının Türkiye’den daha yüksek olduğunadikkat çekti. Kan vermenin insan sağlığı açısından çok faydalı olduğunu da belirten Vançelik, yılda en az bir kez kan verilmesi gerektiğini ifade etti.

‘Kan vermek kutsal bir sorumluluktur’

Serhat Vançelik, toplum olarak kan bağışının alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini sözlerine ekleyerek, şunları söyledi. ” Kan vererek kurtardığımız bir canın bedeli hiçbir şeyle ödenmez. Kan vererek hem Peygamber Efendimizin bir sünnetini uygulayıp, hem de vesile olduğumuz bir insan hayatının kurtulmasıyla kutsal bir sorumluluğu yerine getiriyoruz. İnsan olarak hepimiz için kan ihtiyacının var olduğu bilincinde olarak, bir yakınımıza kan gerektiği zaman hangi duyguları yaşıyorsak, her an kana ihtiyacımız olabileceği idrakinde olmalı ve yılda en az bir kez kan vermenin insanlık görevi olduğu gibi, sağlık açısından da gerekli bir davranış olduğunu unutmamalıyız.”

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

bahis siteleri Betboo giriş