logo

03 Nisan 2015

SAĞLIK SEN ” ZAFERİN GÖZYAŞLARI ÇANAKKALEYİ ” SEYİRCİYLE BULUŞTU

CANAKKALE

Sağlık Sen Erzurum Şubesi, Çanakkale Savaşı ve şehitlerimizin anısına Çanakkale Zaferin Gözyaşları tiyatro programı düzenledi.
Necil Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Sağlık Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, Erzurum Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner, dernek ve STK temsilcilerinin yanı sıra, tiyatroya meraklı davetliler katıldı.
Tiyatro gösterisi öncesinde Çanakkale’de şahadet şerbetini içmiş şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Programda konuşan Sağlık Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, Çanakkale’de kanlarını dökerek şehit olan dedelerimizin torunları olarak Çanakkale ruhunu yaşatacaklarını söyledi. Çanakkale’yi anlamanın önemine değinen Duman, ” Bundan 100 yıl öncesini hatırlamak gerçekten çok güzel bir duygu. İstedik ki görsel olarak 100 yıllık bir tabloyu burada temsili olarak yaşamış olalım. Bugüne kadar belki tarihimizden kopuk olarak yaşadığımız günleri bundan sonra daha iyi bir şekilde gelecek nesillere taşımanın algısını oluşturalım. Bizde gençlerimize özellikle gelecek nesillerimize bu anı yaşatmak adına burada onlarla birlikte bu havayı yaşamayı arzu ettik. Buradaki görsellikle birlikte amacımız sağlık personelimizin ve vatandaşlarımızın bundan sonraki yıllarda o kültürü, o tarihi o duyguyu yeni paylaşması yaşaması ve hissetmesidir. Biz şehitlerimizin yerini dolduramayız ama onlar hep kalbimizdedir. Onlar bizim için vatanı ayakta tutabilmek için canlarını ortaya koydular. Hep kalbimizde yaşıyorlar” dedi.
Konuşmanın ardından “Zaferin Gözyaşları Çanakkale” tiyatro gösterisi sahnelendi. Gösteriyi izleyen bazı vatandaşlar dualar eşliğinde gözyaşlarına hakim olamadı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

bahis siteleri