logo

07 Haziran 2016

Salih Paşa:”Memleketim ile övünüyorum”

image image
3. Kolordu eski komutanı olan ve yeni kararname ile Genelkurmay Plan Prensipler Başkanlığı’na getirilen Korgeneral Salih Ulusoy Memleketimle her zaman her yerde övünmüşümdür. Erzurum’la gurur duyuyorum dedi.
Aslen Erzurum-Horasan / Azap köyünden olan ve 3. Kolordu komutanı iken yeni kararname ile Genelkurmay Plan ve Prensipler Başkanlığı’na getirilen Korgeneral Salih Ulusoy ile birlikte yine Erzurumlu bir çok Albay, Yarbay ve üst düzey komutan Merkezi Ankara’da bulunan Erzurum Sosyal İktisadi Araştırma ve Yardımlaşma Vakfını ziyaret etti.
Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Vakıf Başkanı Veysel Karani Aksungur, yönetim ve o an vakıfta bulunan Erzurumlular tarafından memlekete yakışır misafirperverlikçe karşılanan Korgeneral Ulusoy ve diğer rütbelilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Kıtlama Çaylar eşliğinde sohbet koyulaştı. Esprileri ve söylediği türkülerle Nurullah Akçayır, ve Manzume, koçaklama taşlama ve atışma’larıyla Halk Ozanlarımız Fuat Çerkezoğlu ve Ali Oltulu sohbete renk kattılar. Cağ kebap ve Kadayıf Dolmasının ikram edildiği sohbette Korgeneral Ulusoy: ‘’ Ben Erzurumluyum bunu her yerde göğsümü gere gere söylüyorum. Memleketimle gurur duyuyor, onunla övünüyorum. Sosyal, ekonomik, olgularda Şu an Erzurum ciddi bir kazanım içerisinde. Bu durumun çok iyi değerlendirilmesi lazım.’’ Dedi
Tbp. Alb. İlker Yıldız Bilim, doğa, tarih projesi ‘’ Erzurum Tarih Müzesi’’ Projesini hemşerileriyle paylaştı. Çok samimi bir havada gerçekleşen sohbet Nurullah Akçayır’ın ‘’Ölürüm Türkiyem’’ parçasını söylemesiyle son buldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

bahis siteleri