logo

13 Nisan 2015

SAVCI SAYAN ” MAKAM VE MEVKİLERE RAĞMEN ” BAYKALI SATMADIM ”

BAYKAL

AK Parti İzmir Milletvekili adayı gösterilen eski CHP’li Savcı Sayan, Baykal’la olduğu dönemde bütün gelen makam ve mevkilere rağmen Baykal’ı satmadığını söyledi. 7 Haziran seçimlerini de değerlendiren Sayan, “AK Parti birinci parti çıkacak, CHP oy kaybedecek, MHP yerinde sayacak, HDP ise barajın altında kalacak” dedi.
Erzurum’da uydu üzerinden yayın yapan Kardelen TV Ana Haber Bültenine canlı telefon bağlantısı ile bağlanan AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Savcı Sayan, Deniz Baykal’ın kendisiyle ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun milli bir muhalefet yapacağına inanmadığı için yollarını ayırdığını söyleyen Sayan, seçim değerlendirmesinde bulunarak yeni Türkiye’de yeni Türkiye’nin neferi olarak her yerde çalışmaya hazır olduğunu söyledi.
“YENİ TÜRKİYE’DE YENİ TÜRKİYE’NİN NEFERİ OLARAK HER YERDE ÇALIŞMAYA HAZIRIM”
Adayların belirlenmesinin herkes için hayırlı olması gerektiğini ifade eden Savcı Sayan, kendisinin İzmir’den aday olduğunu söyledi. Sayan, “Genel merkez böyle bir şeyi uygun gördü ve ben İzmir’den milletvekili adayıyım. Millete hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız seçildiğimiz takdirde. Seçilmezsek bile yürüdüğümüz yolda yeni Türkiye’de yeni Türkiye’nin neferi olarak her yerde çalışmaya ve koşmaya başlayacağız” dedi.
“HİZMET MERKEZİ NEFERLERİNİ NEREDE GÖREVLENDİRİRSE ORAYA DOĞRU KOŞARIZ VE GİDERİZ”
Sayan, “İzmir’de öyle takdir etmişler. Sayın Başbakan da katıldığı bir televizyon programında, ’Biz Savcı Bey’i, İzmir’e gönderdik ve orada değerlendirmek istiyoruz’ dedi. Başbakanımız dolayısıyla genel merkez öyle takdir buyurmuştur. Genel merkez hizmet merkezidir. Bizde hizmet neferleriyiz. Hizmet merkezi neferlerini nerede görevlendirirse oraya doğru koşarız ve gideriz” şeklinde konuştu.
“DENİZ BAYKAL SON DERECE MAKUL VE ŞIK BİR YAKLAŞIMDA BULUNDU”
Deniz Baykal’ın kendisiyle ilgili açıklamaları son derece doğal olarak değerlendiren Sayan, “Sayın Baykal’a benimle ilgili soru soruldu. Sayın Baykal da makul bir cevap verdi. Daha önce de benim çalışma arkadaşlarım AK Parti’de bakanlık yapmışlardı. Sadece benim üstümün üzerinde durup bunu gündeme getirmenin çok anlamlı olmadığını söyledi. Herkesin kararı kendisinindir. Kendi kararını herkes kendi verir. Böyle şeylerin siyasette olabileceğini dair bir şeyler söyledi. Orada benim için en önemli olan cümle sahiplenen birileri vardır oldu. Demek ki biz sahiplenemedik bu arkadaşımızı, o da eğer bir şeyler yapmak istiyorsa etkinliklerde bulunmak istiyorsa ben bundan rahatsız olmam dedi. Birilerinin de siyaset yapma hakkının olduğunu söyledi. Son derece makul ve şık bir yaklaşımda bulundu” diye konuştu.
“BAYKAL’LA OLDUĞUM DÖNEMDE BAYKAL’I SATMADIM”
Sayan, “Herkes kendi kararını kendisi verir. Bu karar benim kararımdır. Ben sayın Baykal’a tanışarak bu kararı vermedim. Ya da sayın Baykal’a sen istemezsen ben gitmeyeceğim diye bir şeyde olmadı. Dolayısıyla sayın Baykal’la olduğum dönemde Baykal’ı satmamışımdır. Bütün gelen makam ve mevkilere rağmen satmamışımdır. Zor gününde yanında durmuşumdur. Ama daha sonraki süreçlerde farklı düşünmüşüzdür. Kendisi öyle düşünmüş ben böyle düşünmüşüm. Kimin haklı olacağına zaman karar verecektir. Ama ben yeni Türkiye’de son 12 yılda AK Parti’nin yaptıklarını kimsenin inkar etmeyeceğine dair görüşlerim var. Vicdanı olanların böyle bir şey yapması lazım. Son 12 yılda Türkiye’de çok güzel şeyler oluyor. Türkiye güzel bir noktaya geliyor” dedi.
“KILIÇDAROĞLU’NUN MİLLİ BİR MUHALEFET YAPACAĞINA İNANMIYORUM”
Türkiye’de muhalefetin de olmasının önemli olduğunun altını çizen AK Parti Milletvekili adayı Sayan, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Milli bir muhalefetin olmasını da inşallah Baykal yapar. Sayın Kılıçdaroğlu’nun milli bir muhalefet yapacağına ben inanmıyorum. İnanmadığım için de yollarımı ayırdım. Benim ülkemin milliliği benim için çok önemlidir. Bu ülkenin insanları olarak 780 bin kilometrekarede hep birlikte beraber kardeşçe yaşamanın hayalini kuruyorduk. Son 10 yıldır hayallerimiz gerçekleşmeye doğru gidiyor. Burada bize düşen ise bu yolu zorlaştırmak değil herkesi kardeşleştirmektir. Ayrıştırmak değil kaynaştırmak üzerine siyaset yapmamız gerekiyor. Ben bu siyasetin AK Parti’de olacağına inandım. Bu siyasetin Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı, devlet başkanlığı liderliğinde olabileceğine sayın Başbakanın, başbakanlığında olabileceğine inanan bir kardeşinizim. Ben bu yolda yürüyeceğim. Bu yol zindana dönse bile ben bu arkadaşlarımla beraber bunu da göze alan birisiyim.”
“CHP ÖNCE KENDİNE BAKSIN”
Kendisinin AK Parti’den aday olmasından dolayı kimsenin gocunmaması gerektiğini ifade eden Savcı Sayan, herkesin kendine göre bir yolu olduğunu söyledi. Sayan, ”CHP önce kendine baksın. Kaç kişiyi aldı, kimi gönderdi kimi aldı. 1915 Ermeni olaylarını soykırım olarak nitelendiren hanımefendi şu anda İstanbul’un CHP’den birinci sıra adayıdır. Bu hanımefendi televizyonlarda diyor ki ben 24 Nisan’da Ermenilerin sözde soykırım gününde Taksim’de olacağım ve ben bu soykırımı protesto edeceğim. Ben Erzurumluyum, Ağrılıyım. Oralarda Ermenilerin bize neler çektirdiğini biz biliyoruz” dedi.
“CHP OY KAYBEDECEK, MHP YERİNDE SAYACAK, HDP’DE İSE BARAJIN ALTINDA KALACAK”
7 Haziran’da yapılacak seçimler öncesinde değerlendirmede bulunan Sayan, ”Önümüzdeki seçimlerde değişen bir şey olmayacak AK Parti birinci parti olarak çıkacaktır. Anayasa’yı değiştirebilecek çoğunluğu elde edecektir. CHP oy kaybı yaşayacaktır. MHP yerinde sayacaktır. HDP’de barajın altında kalacaktır. Bütün bunlar böyle olacaktır. Bunun dışında kimse başka bir şey beklemesin” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

bahis siteleri