logo

25 Mart 2014

Seçim Güvenliği Sırtta Taşınan Çuvallarda

secim-guvenligi-sirtta-tasinan-cuvallarda-5828379_oErzurum’da yerel seçimlere 4 gün kala ilginç görüntüler ortaya çıkmaya başladı. Il Seçim Kurulu’ndan alınan oy pusulaları şehrin en kalabalık caddelerinde hiçbir güvenlik önlemi alınmadan sırtlarda taşındı.

Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve bazı kurumlar tarafından yapılan merkezi sınavlarda üst düzey güvenlik önlemi alınıp, sınav soruları ve evraklar polis eşliğinde merkezlere teslim ediliyor. Ancak Erzurum’da, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan ve Türkiye’nin geleceği adına büyük önem taşıyan seçimlerin oy pusulaları taşınırken hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı ortaya çıktı. Oy pusulalarının içinde olduğu çuvallar görevlilere teslim edildikten sonra sokaklarda korkusuzca taşındı. Ellerde ve sırtta taşınan torbaların üstünde bazı rakam ve harflerden oluşan kodlar olduğu görüldü. Çuvalı taşıyan bir kişi ise torbanın içinde seçim evrakları ve seçim pusulalarının olduğunu, otobüs durağında bulunun vatandaşlara anlattı.

Çok kısa bir süre önce 20 ‘evet’ ve 10 sandık kurulu mührü ile belediye seçimlerinde kullanılacak 312 adet Mavi zarfın çalındığı iddiası gündeme gelmişti. Parti liderleri sandık başında bulunun görevlilerin son derece dikkatli olması gerektiği yönünde uyarılarda bulunmuştu.

 

KAYNAK: CİHAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

#

Seçim Güvenliği Sırtta Taşınan Çuvallarda” için 1 yorum

  1. ÇAKMA DİKTATÖR DÖNEMİNDE DEVLET CİDDİYETİ DİYE BİR ŞEY KALMADI.

    HEY ÇAKMA DİKTATÖR,BUNU HESABINI VERECEKSİN,BU SAATTEN SONRA SURİYE SAVAŞ ÇIKARSAN,BÖLÜCÜLERLE KOL KOLA ÜLKEYİ BÖLMEYE ÇALIŞSAN DA HESAP VAKTİ GELMEK ÜZERE,

    SEN VE HIRSIZLARIN YALAN DOLANLARINIZIN HESABINI VERECEKSİN.

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort