logo

06 Kasım 2017

ŞEHİDE AHDE VEFA

Image (1)

 

Erzurum TRT Bölge Müdürlüğünde çalışan Abdulhekim Tekin, Şırnak’ta 1994 yılında birlikte askerlik yaparken şehit olan Aşır Keskin’in 17 silah arkadaşını bir araya getirerek, Niğde’de bulunan şehidin mezarını ve ailesini ziyaret etti.
Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan Aşır Keskin’in 17 silah arkadaşlarını organize eden Tekin,  silah arkadaşları ile birlikte şehidin mezarının bulunduğu Altunhisar İlçesi’ne bağlı Yakacak Köyü’ne gitti.

İlk olarak şehidin mezarını ziyaret eden arkadaşları burada dua etti. Daha sonra şehidin babası Ahmet Keskin ve anne Cemile Keskin’in evini ziyaret ederek elini öptü.

Tekin,  böyle bir organizasyonu düzenlemekten mutlu olduklarını belirterek, ” Erzurum, Trabzon, Sivas, Erzincan,  Adana, Hatay Tokat’tan, Kayseri’den yurdun her bir yerinden Niğde’ye gittik.  23 yıl sonra yeniden organize olmaya çalıştık. Kardeşimizi ziyaret etmek için Niğde’de bulunduk. Amacımız şehidimizin ailesinin yalnız olmadığını hissettirmek ve şehitlerimize ahde vefa göstermek.  Bu organizasyonun yapılmasına destek sağlayan Erzurum Vali Yardımız Muharrem Eligül’e, TRT Erzurum Bölge Müdürümüz Ayça Alemdar’a,  TRT Erzurum Haber Müdürümüz Müslüm Demircan ve Erdal Kurdal’a teşekkür ediyorum’’ dedi.

Image-1

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

bahis siteleri