logo

Şehit annesinin feryadı askeri ağlattı

 

AĞLAYAN ASKERDE ANNE TÜRKAN ÖÇAY İLE BİRLİKTE DUA ETTİ. (FATİH KEÇE/ADANA-İHA)

AĞLAYAN ASKERDE ANNE TÜRKAN ÖÇAY İLE BİRLİKTE DUA ETTİ. (FATİH KEÇE/ADANA-İHA)

Jandarma Uzman Erbaş Alper Öçay, 2003 yılında Bingöl’ün Yayladere mevkiinde bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit oldu. Anne Türkan Öçay (64) tam 13 yıldır her cuma ve her bayramda oğlunun kabristanını ziyaret ediyor.

Ramazan Bayramı’nda da oğlunu yalnız bırakmayarak kabri başına gelen Öçay’ın feryadı herkesi duygulandırdı. Anne Öçay, oğlunun kabri başında onun fabrikada çalıştığını, ancak sigortası yatmadığı için işi bırakıp uzman erbaşlık sınavına girdiğini ve 2 yıl sonrada evlendikten 6 ay sonra şehit olduğunu belirterek, “Ciğerim yanıyor aradan tam 13 yıl geçti, ancak hala dün gibi. Yeni şehit haberleri geldikçe benim oğlum yeniden şehit olmuş gibi oluyor. Onun şehit olması bizi yaktı. Gelinin de oğlumdan sonra evlenmesi daha da acı oldu. Artık analar ağlamasın” diyerek feryat etti.

Ramazan Bayramı nedeniyle şehitlikte görev alan ve şehit annesi Türkan Öçay’ın yanı başında duran Uğur Al adlı bir asker ise annenin bu feryadını duyunca gözyaşlarını tutamadı. Asker daha sonra anneyle birlikte de dua etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx