logo

SEKMEN: “19 MAYIS; AZİZ MİLLETİMİZİN YENİDEN ŞAHLANIŞIDIR”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Sekmen, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bugün; güçlü ve lider bir Türkiye için atılmış ilk adımın 97. yıldönümündeyiz. 19 Mayıs; aziz milletimizin geçmişten geleceğe uzanan tarihi yolculuğunda yeniden şahlanışının, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırdığı günün simgesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun’da yaktığı özgürlük ateşi, tüm Anadolu’ya yayılmış, devleti, savunması, ekonomisi ve her şeyiyle çöktüğü sanılan milletimiz, kendi küllerinden yeniden doğmuştur. Atatürk’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesi, çaresizlik içerisindeki aziz milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmamıza vesile olmuştur. Bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının her bir sathına dalga dalga yayılmıştır.”
Başkan Mehmet Sekmen, mesajında serhatlar kenti Erzurum’un Türkiye’nin ana fikri olduğunu bildirdi. Sekmen, “Erzurum; büyük Türk milletinin tarihi misyonunda ve alın yazısında her zaman Anadolu’nun kilidi konumunu üstlenmiş kutsal bir Müslüman coğrafyasıdır. Dün olduğu gibi bugün de bu tarihi şehir; stratejik öneminden, tarihi cazibesinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Erzurum; ülkemizde görülen her önemli vatan meselesinde Türk milletinin yüz akı ve yürek güveni olmuştur. Bu yüzden Erzurum; Türkiye’nin ana fikridir” dedi.mehmetsekmen

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

bahis siteleri