logo

13 Aralık 2016

Sekmen, hayvancılık sektörü temsilcileriyle bir araya geldi

 

seErzurum Ticaret Borsası öncülüğünde gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de hazır bulunduğu Erzurum ilindeki Hayvan yetiştiricileri, üreticileri ve satıcılarının sorunlarına yönelik olarak gerçekleştirilen toplantıda birçok konu ele alındı.
Erzurum Ticaret Borsası konferans ve salonunda gerçekleştirilen hayvancılık sektörünün sorunları ve çözüm yolları toplantısı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Hakkı Hınıslıoğlu ile sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını ev sahibi sıfatı ile Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Hakkı Hınıslıoğlu’nun yaptığı toplantıda sektör temsilcilerinin sorunları tek tek ele alındı.
Başkan Hınıslıoğlu, yaptığı açılış konuşmasında önceki akşam İstanbul’da gerçekleştirilen ve 36 ‘sı polis olmak üzere 8 sivil vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 100’ün üzerinde yaralının bulunduğu menfur saldırıyı bir kez daha lanetleyerek, Türkiye Cumhuriyeti devletinin 80 milyonunun birlikte olduğunu ve ülkemizi bölmeye hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirterek başladı.
” Başkan Hınıslıoğlu, TOBB olarak hayata geçirdiğimiz , Ziraat Bankası ve Denizbank ile yapılan protokol ile “ TOBB Nefes Kredisi’ni hayata geçirdiklerini belirterek, Erzurum Ticaret Borsası olarak bizde Erzurum’da Kobilerin Finansmana erişimde yaşadıkları sıkıntıları hafifletmek için, TOBB , Oda ve Borsalar olarak Mevduatlarımızı üyelerimize kredi olarak kullandırmak için harekete geçtik. Kredi Garanti Fonu (KGF)’nin teminat desteği ile TOBB üyesi KOBİ’ler yıllık yüzde 9.90 aylık yüzde (0,825) faiz oranı ile 12 ay eşit taksitli vadeli TOBB Nefes Kredisinden yararlanabileceklerini vurguladı”.
Başkan Hınıslıoğlu daha sonra Erzurum ilindeki hayvancılık sektörünün içerisinde bulunduğu darboğazın aşılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederek” Devletimizin hali hazırda sunduğu teşviklerin yeteri kadar kullanılmadığını ve kullanılmamasındaki en önemli etkenin de proje hazırlanmaması olduğu bilinmektedir. Ancak Borsa olarak tüm esnafımızın projelerine hem Borsa olarak hem de ABİGEM olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Bu türlü Teşvikler her zaman ele geçmez. Cazibe Merkezi teşviki de süreli olduğunda bir an evvel yararlanılmasında fayda vardır.” Şeklinde konuştu.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise ,Hayvancılık Sektörünün sıkıntılarını yakından takip ettiklerini, öncelikli işlerinin de hayvancılık sektörünün sorunlarını çözmek olduğunu belirtti.
Başkan Sekmen “ Başta Modern Hayvan Borsası olmak üzere Şehrin 4 noktasına 300 ahır projesini hayata geçirmek üzere olduklarını ,kendilerine gelen hiçbir talebi geri çevirmediklerini ve en kısa süre zarfında da kasaplar odasının istediği yaklaşık 5 dönümlük araziyi kendilerine çok amaçlı kullanım için tahsis edeceklerini ve bu memlekete hizmet etmenin kendileri için bir görev olduğunu vurguladı.
Başkan Sekmen ayrıca 15 gün içerisinde de kasapların kullanımı için seyyar kesimhane yerleri açacaklarının da sözünü verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort