logo

SEKMEN:“YENİ TÜRKİYE DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ OLACAK”

 

sekErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yeni Türkiye’nin dünden daha güçlü olacağını söyledi. Başkan Sekmen horasan’da,Vatan haini terörist başı FETÖ ve postallı satılmışların gerçekleştirdiği darbe girişiminin perde arkasını anlattı.
Siyonist ve emperyalistlerin desteklediği darbeye karşı gösterilen milli direncin takdire şayan olduğunu bildirdi. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Ülkemiz Allah’ın lütfü ve keremiyle, milletimizin cesurca, kahramanca mücadelesi, kurumlarımızdaki aklıselim komutan ve yöneticilerin gayretiyle büyük bir felaketin eşiğinden geri döndü” dedi.
Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Milletimiz 200 yıldır çok büyük Oyunlarla, entrikalarla karşı karşıya. Bu milleti nasıl yapalım da bölelim, parçalayalım diye her türlü oyunu oynuyorlar. SünniAlevi, sağcı-solcu, laik-anti laik, Kürt-Türk diye bölmeye çalıştılar. Bu oyunlar yetmemiş gibi satılmışlara darbe yaptırmışlar, terör örgütlerini bu milletin başına bela etmişler. Önce hain bölücü örgüt PKK belasını bu milletin başına bela ettiler, daha sonra DEAŞ denilen terörist örgütü çıkarttılar, en son da 40 yıldır sinsice, haram olan ne varsa hepsini mubah görerek devletimizin kurumlarını ele geçiren satılmış ajan darbeci FETÖ terör örgütünü tankla, tüfekle, helikopterlerle savaş uçaklarıyla, milletimizin üzerine saldılar. Biz biliriz ki, Allah’ın dininde haramı helal saymak, desise, oyun düzen yok. Münafıklık yok. En tehlikeli insan münafık insandır. Münafık kâfirden daha beter, daha kötü, daha lanetlidir. Ama bunlar devleti ele geçirmek için her yolu mubah gördüler, tüm haramları helal saydılar. Oyun üzerine oyun, hile üzerine hile, desise üzerine desise, kahpelik üzerine kahpelik, hainlik üzerine hainlik, ihanet üzerine ihanet yaptılar ve en son da 15 Temmuz akşamı son oyunlarını oynayarak milletin üzerine savaş uçaklarından bomba attılar. Helikopterlerden mermi yağdırdılar, tanklarla çiğneyip ezdiler, tüfeklerle taradılar, devletin kurumlarını ele geçirmeye, darbe yapmaya kalkıştılar.”
“VATANIMIZA CAN FEDA”
Başkan Mehmet Sekmen, vatan haini FETÖ’cülerin kalleşlikte sınır tanımadıklarını ifade etti. Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah Teâlâ’, ‘Bir insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmek gibidir’ diye buyurmasına rağmen, bu satılmış vatan hainleri ise kendilerine göre fetvalar uydurarak, kendilerine göre din uydurarak vatanımıza, milletimize, devletimize kalleşçe bu ihaneti yaptılar. 15 Temmuz akşamı bu milletin uçağını, helikopterini, tankını, silahını bu millete doğrulttular. Ya siz kimsiniz, kimin askerisiniz? Bu millet bu silahları, ‘Düşmana fırsat verilmesin, ülkenin sınırları korunsun, vatan işgal edilmesin, düşman vatanımıza girmeye fırsat bulamasın’ diye aldı. Yoksa bu silahları millete, Ahmet’e, Mehmet’e, HASAN’a, Hüseyin’e, Fatma’ya, Ayşe’ye doğrultun diye almadı. Ama bu satılmış vatan hainlerine, imanlı milletimiz tüm illerde, ilçelerde, sokaklara, caddeler, meydanlara çıkarak karşı koydu. İman dolu göğüslerini silahların önüne siper etti, tankların altlarına yattı, önüne durdu, üzerine çıktı. ‘Canımı veririm ama bu vatanı satılmış hainlere, ajanlara vermem. Milli iradeden, demokrasiden taviz vermem’ dedi. Feraset sahibi milletimiz baktı ki, bu satılmış hainler bu emri dışarıdan almışlar. FETÖ ajan, FETÖ kukla, FETÖ maşa… O maşayı kullanan dış güçler var arkasında. Yoksa onun yapabileceği iş değil. Sinsi şekilde 40-50 yıl çalışmışlar. Ama bu aziz millet ne yaptı bir gecede, saatler içerisinde bunların 40-50 yıldır yaptıkları sinsilikleri bitirdi. Ve bu satılmış ajanlar da meydana çıktı. Kafalarını, vicdanlarını dış güçlere satan hainler de birer birer yakalandı ve yakalanmaya devam ediyor.”
MİLLETİMİZ DARBECİLERE GEREKEN DERSİ VERDİ
Başkan Mehmet Sekmen, Yeni Türkiye’nin dünden daha güçlü olacağını ifade etti. Sekmen, “Bu yakalanan hainlerin sıfatlarını söylemiyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri bu milletin göz bebeğidir. Peygamberimize olan muhabbetten dolayı, askerimizi yüceltmek için askerimize Peygamberimizin ismi verilerek ‘Mehmetçik’ denilmiştir. Bu Müslüman milletin Mehmetçiklerini, evlatlarını bu milleti öldürmek için üzerine süreceksin ha… İşte 15 Temmuz gecesi bu millet, bunlara dersini verdi. Bir de zannettiler ki, bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanı bu olayı duyunca kendileri gibi başka ülkelere kaçacak. Böyle yalanlarla yaygara çıkarttılar. Bu aziz milletin seçtiği cesur, yiğit Cumhurbaşkanı Başkomutan hep, ‘Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık’ diyor. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız ile 30-35 yıl önce bu hareketi, ‘Biz yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız. Bu devleti dünyanın kalkınmış, gelişmiş en ileri ülkeleri arasına getireceğiz’ hedefiyle başlattık. Bunun için milletimize hizmet etmeye, ülkemizi kalkındırmaya belediyelerden başladık, hamdolsun başara başara geliyoruz. Bu ülkemizin 200 yıldır en büyük sorunlarından biri bütçesini denk hale getirememekti. İlk kez Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde bu ülkenin geliri giderini karşılaya bilir hale geldi. Onun için bu yollar, köprüler, tüneller, hastaneler, üniversiteler, okullar, hizmetler, uçaklar, helikopterler, füzeler, tanklar, silahlar yapılmaya başlandı. Bunu gören Batılılar, ‘Ne yapalım da bunların kalkınmasını engelleyelim, gelişmesini durduralım’ diye besledikleri satılmış vatan haini teröristleri bazen PKK adıyla, bazen DEAŞ, bazen de FETÖ adıyla üzerimize saldılar. Bunu şunun için söylüyorum. Şimdi başka oyun peşinde olabilirler. Uyanık olacağız, vatanımızı koruyacağız. Kurumlarımızı ele geçiren, bu millete darbe yapmaya kalkışan o hainlere ve destekçilerine de gerekli hesap sorulacak. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif diyor ki, ‘Sahipsiz olan memleketin batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.’ Biz hep beraber bu memleketin batmaması, bu vatanın bölünmemesi için gayret göstereceğiz. Arkamızdan gelen evlatlarımıza kalkınmış, müreffeh bir Türkiye bırakacağız.” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

bahis siteleri