logo

05 Nisan 2017

Şenkaya’da “Geleceğimiz için ailece el ele projesi” kapsamında eğitim programı düzenlendi

asp2

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde düzenlenen “Geleceğimiz için Ailece El Ele Projesi” kapsamında Şenkaya’da  6284 sayılı Ailenin Korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun ve 6502  sayılı tüketicinin korunması  hakkındaki kanun konusunda eğitim programı düzenlendi.
75. Yatılı Bölge Okulunda düzenlenen eğitim programına İlçe Müftüsü Kazım Ünsal, Nüfus Müdürü Nurettin Kersin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Abdi Öztaş,  Yazı İşleri Müdürü İsmail  Hakkı Karataş,  Kızılay  Temsilcisi  Halil Yalçın, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.
Programın  açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Süleyman Tanas projenin içeriği ile ilgili bilgi  paylaşımında bulundu.
Projenin Çat, Hınıs, Şenkaya  ve Köprüköy’den sonra Aşkale ilçesinde de hayata geçeceğini belirten Tanas “Aile içi sağlıklı iletişim yollarının benimsenerek, hayata farklı bir pencereden bakmalarını sağlamak amacıyla kadınlarımıza sosyal ve kültürel alanda geliştirilebilmeleri için çeşitli eğitimler düzenliyoruz. Eğitimlerimiz yoğun ilgi görüyor. Aile içi iletişim, kadın ve çocuk hakları, tüketici hakları konularında eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimizi uzman arkadaşlarımız aktarıyor” diye konuştu.

asp3

Tanas, projeyle ilgili olumlu geri bildirimler aldıklarını belirterek, aile eğitimlerinin toplumun gelişmesi açısından son derece önemli olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aziziye Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Yardımcısı  Nesrin Yeşilyurt, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Basın ve Halkla Birimi Sorumlusu Tüketiciyi Koruma Derneği Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli, 6502 sayılı  tüketicinin korunması hakkındaki kanun  ve uygulamaları konusunda eğitim verildi.
Eğitim programı sonunda Yeşilyurt ve İspirli katılımcıların sorularını yanıtladı.

asp

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

bahis siteleri