logo

23 Nisan 2015

SEVEN SOYKIRIM İDDALARINI KINADI

SOYKIRIM

İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sabri Seven, Aslsız soykırım iddialarını yaptığı basın açıklamasıyla kınadı.
Seven yaptığı açıklamada, şunları kaydetti; “Bazen söz biter. Akla hayale gelmedik bir şekilde; dur durak tanımayacak derecede,insaf gözetmeyen,vicdan nedir bihaber yaşayan,zulmeden,zulmü görmezlikten gelen,zulme razı olan,zulmedeni tanımayan,görmeyen, görmek istemeyenleri gördükçe söz bitiyor!…
Ermeni lobisinin kendi ellerindeki kana bakmaksızın, sözde Ermeni Soykırımının 100.yılına yaklaştığı bu son günlerde; saldırılarını sıklaştırması ve kendine de bu anlamda gerek Avrupa Parlamentosundan, gerekse Hristiyan dünyasından destek bulma çalışmaları hepimizin malumu…Bu kabul edilemez.
Asılsız iddialarla zulme uğramış insanlar,dünya kamuoyunda haksız duruma düşürülürken; Avrupa Parlamentosu ve Papa bu iddiaların gerçek payı olduğunu söyleyip tasdik ederse,bizlerde tam bir asırdır Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları daha iyi görürüz.
Ülkemiz Ermeni Soykırımı iddialarıyla haksız ve dayanaksız biçimde suçlanırken;tek taraflı,kasıtlı,her türlü tarihi ve bilimsel verilerden uzak, bu asılsız İddialar Dünya kamuoyunu etkilemekte ve maalesef yönlendirmektedir.Oysa her iki Ülkenin,Devlet Arşivlerinin karşılıklı açılması ve Tarihçiler tarafından incelenmesi isteği;Ermeniler tarafından yanıtsız bırakılmıştır.
Biz bu asılsız iddiaları reddediyoruz. Asıl zulme ve soykırıma uğrayanların, biz Müslüman Türk halkı olduğu gerçeğini herkesin bilmesini istiyoruz. İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı olarak bu yalanları kınıyor ve tüm Türkiye’nin de aynı duyarlılığı göstermesini arzu ediyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

bahis siteleri