logo

ŞEYHLER SOKAK SİL BAŞTAN YAPILIYOR

 

şeyhErzurum’un eski mahallelerinden, hamamı ve camisiyle isimlenen Şeyhler sokak yenileniyor. Kaldırım ve yolu yeniden planlanan Şeyhler sokak, güzel bir görünüme kavuşturulacak. Çalışmaları izleyen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, kadim bir sokakta görünümün dokuya uygun olmasını istedi.
Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye Belediyesi ilçe sınırlarında yol ve kaldırımları yeni baştan ele alıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, insan öncelikli çalışma yaptıklarını söyledi. Erzurum’un tarihi semtlerinden biri olan Şeyhler (mahallesi) sokakta yol ve kaldırım çalışması başlatan Yakutiye Belediyesi, sokağı baştan aşağı kazıyıp kaldırım ve yolu yeniden ele almak için çalışma başlattı. Çalışmaları inceleyen Başkan Ali Korkut, tarihi dokusu ve kadim bir semt olması nedeniyle Şeyhlerin ayrı değerlendirildiğini belirtti. Ali Korkut, “Şeyhler sokak gerçekten tarihi bir kokuyu içerisinde barındırıyor. Belediye olarak yol ve kaldırım çalışmasını bu hassasiyetleri dikkate alarak yapıyoruz. İnsan öncelikli bir çalışma yapılacak. Geniş kaldırım ve daraltılmış yol çalışması için işe başladık” dedi.
Yakutiye Belediyesi tarafından ilçe merkezinde çok sayıda mahalle ve sokakta çalışma yürütülüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, gerek asfalt veya kaldırım çalışması olsun bir yenilenme çalışması yürüttüklerini ifade ediyor. Murat Paşa mahallesi ve çevresi, Mumcu semti ve çevresi, Şükrü Paşa semti başta olmak üzere çok sayıda mahalle ve semtte kaldırımlar yeniden ele alınırken, asfalt çalışmaları da sürdürülüyor. Belediye aynı çalışmaları bağlı mahalle/köylerde de yürütüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

bahis siteleri