logo

ŞİFA’DAN KAN BAĞIŞ ETKİNLİĞİ

DSCN1259

Erzurum’da kan bağışında bulunan kurumlar arasına Özel Erzurum Şifa Hastanesi de katıldı.Şifa çalışanları gönüllü olarak Kızılay’a kan bağışında bulundu. Sabah mesai başlarken 5 kişilik bir ekiple hastaneye gelen Kızılay ekibi hastane lobisine açtıkları stantta gün boyunca uygun kriterleri sağlayan gönüllülerden kan bağışı kabul etti.

Erzurum Kızılay Kan Merkezi doktorlarından Dr. Emrah Delioğlu Erzurum’da değişik kurum ve kuruluşlara giderek kan ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Dr. Delioğlu, “Erzurum’daki hastanelerin kan ihtiyacı Erzurum Kızılay’ı tarafından karşılanmaktadır. Hastalar için kan her zaman hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle her sağlıklı insanı kan vermeye karşı duyarlı olmaya çağırdı. Şifa Hastanesi’ndeki kan bağışında tahminimin üzerinde bir teveccüh gösterildi. Çalışan personelin yanında doktor, hastane müdürü ve başhekim yardımcılarının da kan bağışında bulunması bizleri moralize etmiştir. Bu vesile ile tüm şifa çalışanlarına teşekkür ediyorum. ” dedi.

Özel Erzurum Şifa Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Sabahattin Dalga’da, “Erzurum Kızılay Kan Merkezinin kan toplama konusunda çok önemli bir görev yaptığını bu çorbada bizimde bir kaşık tuzumuz olsun istedik. Hastane çalışanlarımız kan vermek için gerekli hassasiyeti göstermiştir. biz sağlıkçıyız kan vermeyiz diyemeyiz. İhtiyaç duyulması durumunda sağlıkçılar herkesten daha fazla bu konuya duyarlı olmalı. Çünkü bir damla kanın nasıl hayat kurtardığını an be an görmekteyiz” diye konuştu.

Son olarak Dalga, bu güzel örnek çalışmadan dolayı Erzurum Kızılay Kan Merkezi ekibine ve büyük bir istekle gelerek kan veren hastane çalışanlarına teşekkür etti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kentvizyonhaber.com.php1 was not found on this server.