logo

SİNAN OĞAN’DAN KURULTAY AÇIKLAMASI

 

siMHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan,Erzurum’da partililerle iftarda bir araya geldi.YSK’nın kurultay kararıyla ilgili Oğan, “GerekirseAnkara’ya yüz binler gelecektir, bu kurultayı engellemek isteyenleri Türk milliyetçileri yıkıp geçecektir ve kongre toplanacaktır” dedi.
MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Yüksek Seçim Kurulu’nun kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ülkücü iradenin önünün kesilemeyeceğini ifade eden Oğan, “Ön hazırlıklarıyla birlikte yaklaşık bir senedir süren kurultay tartışmalarında bugün geldiğimiz noktada Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’nin Yüksek Seçim Kurulu’na bir başvurusuyla başka bir mecraya doğru yönelmiştir. YSK, seçim kararı vereceği toplantıda genel merkezimizden yazılı olarak kongreden vazgeçildiğine dair bir başvuru yapılmıştır. Biz ülkücü hareketin genel başkanının verdiği sözün arkasında durmasını bekliyoruz. Türk milliyetçilerinin lideri sıfatını taşıyan kişi bir söz vermişse, kurultay yapılacak demişse o kurultay yapılmalıdır. Ayak oyunlarıyla, bir takım mahkeme dümenleriyle ülkücü iradenin önünün kesilemeyeceği bilinmesinde fayda vardır” diye konuştu.
“GEREKİRSE AnadoluYU YENİDEN FETİH EDECEĞİZ”
Genel merkezin kurultayı toplaması gerektiğini hatırlatan Oğan, “Türk milliyetçileri kurultay istiyorsa, onun genel başkanına düşen bu kurultayı bir an önce toplamaktır. Emin olunuz ki bundan yaklaşık yüz sene önce Erzurum kongresi nasıl toplandıysa ülkücü milliyetçi hareketin de kongresi o şekilde toplanacaktır. Kim hangi güçler devreye girerse girsin bize engel olamayacaklardır. Gerekirse Anadolu’yu yeniden fethe çıkacağız ve bu kurultay olacaktır. Kurultayın yapılmasına hiç kimse engel olamayacaktır” şeklinde konuştu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslenen Sinan Oğan, “Hani nerede devlet sözü? Hani devlet sözüydü. Nerede genel başkanın sözü, neden sözünün arkasında durmadı. Neden kurultaydan er meydanından kaçıyorlar” diye konuştu.
“BUNU ENGELLEMEYE KALKANLARI TÜRK MİLLİYETÇİLERİ YIKIP GEÇECEKTİR”
Kurultayın önünde kimsenin duramayacağını belirten Oğan, “Delegeler 19 Haziran’da Ankara’daydı gerekirse yine gelecekler ama bu defa sadece delegeler değil 100 binler Ankara’ya gelecektir. Bundan kimsenin endişesi ve şüphesi olmasın. Gerekirse hukuk içerisinde tüzüğümüzün bize tanıdığı bütün enstrümanlar kullanacağız. İstifa mekanizmaları da buna dahildir. Yeter artık, ülkücülerin kaderiyle oynayamazsın. Türk milliyetçilerinin kurultay yapma isteği engellenemeyecektir. Bunu engellemeye kalkan kim olursa olsun ülkücü hareket ve Türk milliyetçileri yıkıp geçecektir” dedi.

OSGB

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

bahis siteleri