logo

SOKAKTA KALDILAR

yıkılan ev (14) yıkılan ev (18)

Yakutiye Belediyesi tarafından harabe bir binanın yıkılması sırasında evleri çöken aile, evsiz kalarak sokakta kaldılar.  Yakutiye Belediye ise aileyi oyalayarak, soruna çözüm bulamadı.

Yakutiye ilçesindeki Camii Kebir Mahallesi 1. Mektep sokakta bulunan harabe binanın yanında bulunan bir evin Yakutiye Belediyesi tarafından yıkılması sırasında hasar gören ev, aile evlerinde oturamaz duruma gelirken,  kış günü soğuk havada dışarıda kalan 5 kişi evsiz ortada kaldılar.

Emekli dul yetimi aylığı ile geçimini sağlayan ve 3 çocuk annesi 66 yaşındaki yaşlı kadın Fatma Benzer, Belediye başkanı ile görüşmek istediğini ancak Belediye Başkanıyla görüşemediğini başlarından savmak için söz verdiklerini ancak aradan 1 hafta geçmesine rağmen sözlerinde durmadıklarını söyledi.

Benzer,” Yakutiye Belediyesi bizim evin yanındaki boş harabe yeri yıkarken yanlışlıkla bizim evin arka tarafını yıktı. Kış günü soğuk havada eşyalarımızla dışarıda kaldık.  Evimiz yıkıldıktan sonra çocuklarımla ve torunumla birlikte dışarda kaldık. Benim kimsem yok. Evimi yıktılar komşularımın yanına sığındım. Kış geldi, biz bu durumda nasıl bu kışı atlatacağız? Eşyalarımızın bir kısmı, ev yıkık olduğundan dolayı dışarda kaldı.  Resmen ortada kaldık, bize el uzatan kimse yok. Hangi memlekette yaşıyoruz. Çocuklarım ve torunlarımla sahipsiz ortada kaldık. Nasıl üstesinden geleceğimizi bilemiyoruz. Yetkilier bizi görsünler ve yetkililer bize el uzatsınlar. Ben evimin onarılmasını  istiyorum. Dışarıda çok üşüyoruz. Dışarıdan gelenlere yardım ediliyor da bize neden yardım edilmiyor. Tutunacak hiçbir dalımız kalmadı. Oturacak yerimiz yok. Üstümüzde birşeyimiz yok. Bir eşyamız ve yatacak yerimiz kalmadı. Biz nerede kalacağız? Kış geldi karın altında kaldık. Devletimizden yardım istiyoruz. Ben Allah rızası için yardım istiyorum.” dedi

Eşyalarının yağan kar sonrası kullanılamaz hale geldiğini söyleyen 47yaşındaki Selim Benzer, “Ben önceden kalp rahatsızlğından dolayı ağır bir hastalık geçirdiğim için şimdi çalışamıyorum. Herhangi  ne maaşım nede maddi imkanım var. Belediye evizimi yanlışlıkla yıktı. Evi tamir edecek param yok. Kış günü eşylarımız ortda kaldı. Havalar soğuk ve sabaha kadar büyük sıkıntı çekiyoruz. Ben şimdi ne yapacağım, nereye gideceğim?Kış geldi, biz bu durumda nasıl bu kışı atlatacağız? ev yıkık olduğundan dolayı eşyalarımız  dışarda kaldı. Kullanılamaz halde, resmen ortada kaldık, bize el uzatan kimse yok. Çocuklarımızı okula göndereceğiz ama nasıl üstesinden geleceğimizi bilemiyoruz. Bizi görsünler ve yetkililer bize el uzatsınlar. Yetkililerden bu konuda da yardım istiyorum. Şimdi ortada kaldık. Evimiz elimizden gitti. Devletimiz bize sahip çıksın.” şeklinde konuştu

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5355dc490dcdcbc8 • 2019-11-14 03:22:22 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.