logo

SP GİK ÜYESİ ERZURUM İL BAŞKANI ÇALIK:

 

SP GİKSaadet Partisi (SP) GİK üyesi ve İl Başkanı Faik Çalık, 1 Kasımda seçimlerin yeniden yapılması kararının ardından kamuoyunun yoğun olarak tartıştığı Saadet Partisi ve AK Parti ittifak yapacağı iddialarını değerlendirdi.
Çalık yaptığı açıklamada, parti olarak seçime tek başına girecekmiş gibi hazırlandıklarını ve il teşkilatı olarak aday adayı müracaatlarını almaya başladıklarını belirterek “7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar yaşanan olumsuzlukların ve kaos ortamının milletimizde oluşturduğu algı Saadet Partisi’nin mecliste olmasının gerekliliği şekline dönüşmüştür. 1 Kasım seçimlerinde Saadet Partisi gerek ittifak gerekse tek başına Meclis’te olacaktır” dedi.
Ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda temel ilkelerinden taviz vermeden seçim ittifaklarının olabileceğini belirten Çalık, bu hafta sonu Ankara’da yaklaşık üç bin teşkilat mensubunun katılımı ile bir seçime hazırlık ve istişare toplantısı yapılacağını belirterek yapılacak istişare toplantısından çıkacak karar ne olursa olsun tüm teşkilatların buna uyacağını kaydetti.
Çalık, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Gelinen noktada ülkenin, milletin ve İslam aleminin içinde bulunduğu zor şartlar da göze alındığında yeni seçimler; tüm halkımızın ümidinin kırıldığı bir anda yeniden bir umut ışığı olmuştur. Ancak bunun bir ümit olabilmesi ve tüm sorunların çözülmesi için gerçek mücadele de ancak Saadet Partisinin Meclise girmesi ile mümkün olabilir. 1 Kasım seçimlerine ‘tertemiz’ sloganı ile gireceğiz. Tertemiz bir mazi ve tertemiz bir kadroyla ülkemiz ve dünya için tertemiz bir geleceğe adım atılacaktır.”
SAADET PARTİSİ HAYRA MOTOR ŞERRE FREN OLACAKTIR
Çalık, ’Saadet partisinin ittifak veya tek başına mecliste bir grup kuracak sayıya ulaşması ve hükümet kurulması esnasında koalisyon ortağı haline gelmesi durumunda yapacağı şeyin ‘hayra motor şerre fren’ olmak” olduğunu sözlerine ekledi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

bahis siteleri