logo

25 Mart 2014

SP Hınıs Belediye Başkanı Eren: ‘’Hınıs’ta saadet rüzgarı esecek’’

Saadet Partisi Hınıs Belediye Başkan Adayı Ali Eren, Seçim çalışmalarına devam ediyor. Daha önce Hınıs İlçesinde hemşerilerine İki dönem Belediyecilik hizmeti sunan Ali Eren, yerel seçimler öncesi Hınıs İlçesine bağlı bütün köyleri karış karış dolaşıp vatandaşların sorunlarını dinliyor.

İddialı projelerle seçime hazırlandıklarınıbelirten  Eren,  şunları söyledi: ‘’Hınıs İlçesine bağlı Toplam 84 köyümüz var. Seçim çalışmalarımız sırasında hepsini geziyorum. Kapı kapı dolaşıp halkımın isteklerini ve şikayetlerini dinliyorum. Fakat vatandaşların şikayetlerine ulaşa bilmek için kat ettiğimiz yollar çok kötü, kış şartlarını göz önüne alacak olursak çamur yığınından farksız. Göreve geldiğim zaman ilk işim 84 Köyümün tamamının parke taş çalışmasını başlatacağım. Toprak, çamur yollar olmayacak. Tüm sokaklarımız parke taş döşenecek’’.

Hınıs İlçesinde biz, birlik, beraberlik ve kardeşlikten yana olduklarını belirten Eren, ‘’ Bizim için Din, Dil ve Irk ayrımı yapılmaksızın her görüş ve düşünceye sahip olan insanımıza başta saygı ve sevgiyle başımıza Taç yapmaya geliyoruz. Hınıs İlçesine bağlı 36 Alevi köyümüz mevcuttur. Bu köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın İbadetlerini yapmaları için Cem Evleri İnşa edeceğiz. Alevi vatandaşlarımıza söz veriyorum. Göreve geldiğim ilk günden itibaren ivedilikle Cem Evlerinin İnşaatı için temeller atacağız’’dedi.

İÇME SUYU SIKINTISI OLMAYACAK

İçme suyu ile ilgili sorunları aşacaklarını belirten Eren, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Daha önce Hınıs’da yaşayan vatandaşlarımız çok iyi bilirler. İlçemiz merkezinde evlerimizde sürekli su kesintisi oluyordu. Biz Görevi devir aldıktan sonra İlçe merkezinde su kesintisi sorunu ortadan kalkmıştır. Her evimizde kesintisiz 24 saat sularımız akmaktadır. Ama bugün görüyorum ki, Bazı köylerimiz halen su kesintisiyle karşı karşıyadır. İçme suyu eksikliklerini tesbit ettiğimiz köylerimizde ek sular ekleyerek 84 köyümüzde de su kesintisi yaşanmayacaktır.  Halkımızın bize gösterdiği teveccühle Hınıs’ta saadet rüzgarı esecek’’dedi.

SP Birinci sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Nadir Kaya ise bir dönem AK Parti’de meclis üyeliği yaptığını hatırlatarak,  ilçe ve köyler için çeşitli projeler ürettiğini ifade etti.

Siyasete Saadet Partisi’nde devam ettiğini belirten Kaya, ‘’Saadet Partisi dedemizin partisi olduğu için siyasete burada devam etme kararı aldım. Başkanımız Ali Eren beyle yola devam etme kararı aldım. Deneyimli bir meclis üyesi olarak, ilçemin ve köylerin sorunlarına çözüm üreteceğim. Yerel seçimlerin herkese hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

DSC_0331

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

bahis siteleri