logo

STK’LARDAN ZULME LANET YÜRÜYÜŞÜ

10942797_915847151789231_1591641150_n

Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) öncülüğünde “Peygambere Saygı Zulme Lanet Yürüyüşü” düzenlenecek.

ESTP Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güvenli, Müceldili Konağı’nda düzenlediği basın toplantısında, 62 sivil toplum kuruluşundan oluşan platform olarak önceleri Erzurum’un öncelikle eğitim sorunlarıyla ilgilendiklerini, şimdi toplumsal meselelerin yanında ekonomik sorunlarla da ilgilendiklerini söyledi.

Güvenli, 31 Ocak Cumartesi günü, “Peygambere Saygı Zulme Lanet Yürüyüşü” düzenleyeceklerini belirterek, “Yürüyüşü tamamladıktan sonra tüm İslam dünyasında yaşanan zulmü protesto edeceğiz. Uygur bölgesine dikkat çekmek istiyoruz. Uygur bölgesinde tam bir katliam yapılıyor ve o insanların dünya ile hiçbir bağlantısı yok. Oraya hiçbir gazeteci giremiyor. Çinliler yaptıkları vahşeti eğlence olsun diye cep telefonuyla çekip de sosyal medya üzerinden paylaşırlarsa ancak öyle ulaşıyor. Onların tek suçu Müslüman olmak” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç’ın yanı sıra ESTP Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı basın toplantısında konuşan Mustafa Güvenli, batı dünyasının İslam dini ve bu dinin kutsallarını karalamaya yönelik bir gayret ve çaba içerisinde olduklarını ileri sürdü. Güvenli, “Bunun son örneğinin, Alemlere Rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz’e yönelik olduğunu bütün İslam alemi biliyor. Bu tür girişimlere tepki göstermek ve dinimizin mukaddes saydığı değerlere sahip çıkmak hepimizin görevidir” dedi.

Yürüyüş için ilçelerden de katılımı sağlamak amacıyla otobüs kaldıracaklarını dile getiren Güvenli, dünyayı Çin mallarını boykot için davet edeceklerini belirtti.

Peygamber Efendimiz’e hakaretin kimsenin haddi olmadığını ifade eden Güvenli, “Yürüyüşü ‘Peygamberimize’ Saygı ismiyle düzenledik ama onun yanında Uygur bölgesine de dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

bahis siteleri Betboo giriş