logo

SUPER ÇOCUK ALP!

VBB_3651

O Erzurumlu Han Ailesinin en küçüğü Alp Tuğraİki buçuk yaşındaki Alp Tuğra Han, evinde kurulan potada şov üstüne şov yapıyor. Bir yaşından beri top oynayan Alp Tuğra mesafe tanımaksızın yaptığı atışların yanı sıra, ayrıca tam bir sol ayak ustası. Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, bu yetenekli çocuğu antrenman yaptığı evinde izledi. Sosyal imkânlarının kısıtlı olmasından dolayı oğlunun çok fazla çalışma imkanına sahip olamadığını, evinin antresinde günde iki saat antrenman yapıp oyun oynayarak kendini geliştirdiğini ifade eden baba Han, bu dileğini, kendisini ziyarete gelen Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’e iletti.

Ziyarette süper yeteneğin becerisine tanık olan Vali Altıparmak, süper çocuğa sahip çıkarak kendisine destek vereceğini ifade etti. Alp Tuğra’ya top ve çeşitli spor malzemeleri hediye eden Vali Altıparmak, Alp Tuğra’ nın bu yeteneğini yerinde izleyip, mesafe tanımaksızın yaptığı atışlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Minik yetenek Alp Tuğra ile basketbol oynayan Vali Dr. Altıparmak, Alp Tuğra’ya bundan sonra belirlenen bir spor salonunda, ve temin edilecek uygun bir pota ile ailesi ve bir hocanın nezaretinde çalışma imkânı sağlanacağını kaydetti.

Yetenekli çocukların keşfedilerek sahip çıkılması gerektiğini belirten Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak “Alp Tuğra ve onun gibi süper yetenekli çocukların var olduğuna inanıyoruz., Önemli olan bu yeteneği ortaya çıkarmak. Bu yetenekli çocuklarımızı, deneyimli hocalarımızın tecrübeleriyle değerlendirilip, yeteneklerine göre yönlendirilmeli, geleceğin başarılı sporcuları olarak aldıkları başarılarla gurur duymalıyız ” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Betboo giriş